Groenpeil

Berkelaar in Echt-Susteren

Buurt in wijk Echt, gemeente Echt-Susteren, postcodegebied 6101. 270 inwoners in 115 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 45 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,7%.

Woningen
115
CBS 2025
Inwoners
270
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 471.000
CBS 2025, gemeente € 330.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
31,1%
EP-Online, 45 gelabeld
Dekking energielabels
39,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Berkelaar
Labelverdeling Berkelaar
LabelAandeelWoningen
A+++2,2%1
A++2,2%1
A20,0%9
B6,7%3
C22,2%10
D2,2%1
E13,3%6
F11,1%5
G20,0%9
Totaal gelabeld100%45
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%72
A+++2,9%242
A++1,5%124
A+2,7%229
A26,6%2.234
B18,2%1.529
C24,0%2.019
D9,0%753
E5,5%464
F4,6%390
G4,1%346
Totaal gelabeld100%8.402
Energielabels Berkelaar vergeleken met Echt-Susteren
LabelStavenBerkelaarEcht-Susteren
A++++0,0%0,9%
A+++2,2%2,9%
A++2,2%1,5%
A+0,0%2,7%
A20,0%26,6%
B6,7%18,2%
C22,2%24,0%
D2,2%9,0%
E13,3%5,5%
F11,1%4,6%
G20,0%4,1%

Berkelaar Echt-Susteren

Deze verdeling gaat over de 39,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Berkelaar vergeleken met Echt-Susteren
BouwperiodeStavenBerkelaarEcht-Susteren
vóór 194535,6%11,2%
1945–196422,2%15,9%
1965–19748,9%21,0%
1975–199115,6%24,0%
1992–200517,8%11,7%
2006–20140,0%9,6%
2015 en later0,0%6,4%

Berkelaar Echt-Susteren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 35,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Berkelaar vergeleken met Echt-Susteren
WoningtypeStavenBerkelaarEcht-Susteren
Vrijstaand80,0%24,4%
Twee-onder-een-kap13,3%25,7%
Hoekwoning4,4%8,7%
Tussenwoning0,0%14,6%
Appartement2,2%21,3%
Onbekend type0,0%5,4%

Berkelaar Echt-Susteren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
50
43,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
270 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Echt

Alle buurten in Echt-Susteren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.