Groenpeil

Echt Centrum in Echt-Susteren

Buurt in wijk Echt, gemeente Echt-Susteren, postcodegebied 6101. 3.380 inwoners in 1.988 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.305 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,7%.

Woningen
1.988
CBS 2025
Inwoners
3.380
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 276.000
CBS 2025, gemeente € 330.000
Koopwoningen
49,0%
CBS 2025
Label A of B
64,1%
EP-Online, 1.305 gelabeld
Dekking energielabels
65,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Echt Centrum
Labelverdeling Echt Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%3
A+++5,1%67
A++4,7%61
A+3,7%48
A33,3%434
B17,2%224
C15,6%204
D6,7%88
E5,7%74
F3,6%47
G4,2%55
Totaal gelabeld100%1.305
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%72
A+++2,9%242
A++1,5%124
A+2,7%229
A26,6%2.234
B18,2%1.529
C24,0%2.019
D9,0%753
E5,5%464
F4,6%390
G4,1%346
Totaal gelabeld100%8.402
Energielabels Echt Centrum vergeleken met Echt-Susteren
LabelStavenEcht CentrumEcht-Susteren
A++++0,2%0,9%
A+++5,1%2,9%
A++4,7%1,5%
A+3,7%2,7%
A33,3%26,6%
B17,2%18,2%
C15,6%24,0%
D6,7%9,0%
E5,7%5,5%
F3,6%4,6%
G4,2%4,1%

Echt Centrum Echt-Susteren

Deze verdeling gaat over de 65,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Echt Centrum vergeleken met Echt-Susteren
BouwperiodeStavenEcht CentrumEcht-Susteren
vóór 194514,9%11,2%
1945–196417,9%15,9%
1965–197410,5%21,0%
1975–199121,6%24,0%
1992–200521,0%11,7%
2006–20144,0%9,6%
2015 en later10,2%6,4%

Echt Centrum Echt-Susteren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 21,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Echt Centrum vergeleken met Echt-Susteren
WoningtypeStavenEcht CentrumEcht-Susteren
Vrijstaand9,1%24,4%
Twee-onder-een-kap18,5%25,7%
Hoekwoning5,5%8,7%
Tussenwoning10,5%14,6%
Appartement52,2%21,3%
Onbekend type4,1%5,4%

Echt Centrum Echt-Susteren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
690
34,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.778 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
39 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Echt

Alle buurten in Echt-Susteren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.