Groenpeil

Volendam-Blokgouw 7 en 8 in Edam-Volendam

Buurt in wijk Wijk 02 Volendam, gemeente Edam-Volendam, postcodegebied 1132. 2.225 inwoners in 739 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 225 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,7%.

Woningen
739
CBS 2025
Inwoners
2.225
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 456.000
CBS 2025, gemeente € 428.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
79,6%
EP-Online, 225 gelabeld
Dekking energielabels
30,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Volendam-Blokgouw 7 en 8
Labelverdeling Volendam-Blokgouw 7 en 8
LabelAandeelWoningen
A+++0,9%2
A++0,4%1
A+0,9%2
A32,0%72
B45,3%102
C20,4%46
Totaal gelabeld100%225
Ter vergelijking: gemeente Edam-Volendam
Ter vergelijking: gemeente Edam-Volendam
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%43
A+++6,3%548
A++2,2%190
A+2,4%208
A34,9%3.036
B17,4%1.514
C20,2%1.758
D6,1%530
E4,3%378
F2,7%234
G2,9%252
Totaal gelabeld100%8.691
Energielabels Volendam-Blokgouw 7 en 8 vergeleken met Edam-Volendam
LabelStavenVolendam-Blokgouw 7 en 8Edam-Volendam
A++++0,0%0,5%
A+++0,9%6,3%
A++0,4%2,2%
A+0,9%2,4%
A32,0%34,9%
B45,3%17,4%
C20,4%20,2%
D0,0%6,1%
E0,0%4,3%
F0,0%2,7%
G0,0%2,9%

Volendam-Blokgouw 7 en 8 Edam-Volendam

Deze verdeling gaat over de 30,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Volendam-Blokgouw 7 en 8 vergeleken met Edam-Volendam
BouwperiodeStavenVolendam-Blokgouw 7 en 8Edam-Volendam
vóór 19450,4%9,2%
1945–19640,0%11,2%
1965–19740,0%16,9%
1975–199131,1%23,2%
1992–200568,4%15,0%
2006–20140,0%12,2%
2015 en later0,0%12,3%

Volendam-Blokgouw 7 en 8 Edam-Volendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 68,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Volendam-Blokgouw 7 en 8 vergeleken met Edam-Volendam
WoningtypeStavenVolendam-Blokgouw 7 en 8Edam-Volendam
Vrijstaand8,0%12,0%
Twee-onder-een-kap24,4%17,3%
Hoekwoning6,2%7,8%
Tussenwoning51,1%36,3%
Appartement10,2%25,2%
Onbekend type0,0%1,4%

Volendam-Blokgouw 7 en 8 Edam-Volendam

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
244
33,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.180 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Volendam

Alle buurten in Edam-Volendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.