Groenpeil

Volendam-Oude kom in Edam-Volendam

Buurt in wijk Wijk 02 Volendam, gemeente Edam-Volendam, postcodegebied 1131. 3.290 inwoners in 1.791 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.233 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,7%.

Woningen
1.791
CBS 2025
Inwoners
3.290
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 362.000
CBS 2025, gemeente € 428.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
58,4%
EP-Online, 1.233 gelabeld
Dekking energielabels
68,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Volendam-Oude kom
Labelverdeling Volendam-Oude kom
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%6
A++0,6%7
A+6,6%81
A37,8%466
B13,0%160
C13,9%171
D6,6%81
E8,3%102
F5,8%71
G7,1%88
Totaal gelabeld100%1.233
Ter vergelijking: gemeente Edam-Volendam
Ter vergelijking: gemeente Edam-Volendam
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%43
A+++6,3%548
A++2,2%190
A+2,4%208
A34,9%3.036
B17,4%1.514
C20,2%1.758
D6,1%530
E4,3%378
F2,7%234
G2,9%252
Totaal gelabeld100%8.691
Energielabels Volendam-Oude kom vergeleken met Edam-Volendam
LabelStavenVolendam-Oude komEdam-Volendam
A++++0,0%0,5%
A+++0,5%6,3%
A++0,6%2,2%
A+6,6%2,4%
A37,8%34,9%
B13,0%17,4%
C13,9%20,2%
D6,6%6,1%
E8,3%4,3%
F5,8%2,7%
G7,1%2,9%

Volendam-Oude kom Edam-Volendam

Deze verdeling gaat over de 68,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Volendam-Oude kom vergeleken met Edam-Volendam
BouwperiodeStavenVolendam-Oude komEdam-Volendam
vóór 194521,6%9,2%
1945–196418,9%11,2%
1965–19742,2%16,9%
1975–19918,9%23,2%
1992–200512,7%15,0%
2006–201430,7%12,2%
2015 en later5,0%12,3%

Volendam-Oude kom Edam-Volendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 30,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Volendam-Oude kom vergeleken met Edam-Volendam
WoningtypeStavenVolendam-Oude komEdam-Volendam
Vrijstaand11,0%12,0%
Twee-onder-een-kap9,5%17,3%
Hoekwoning4,0%7,8%
Tussenwoning28,3%36,3%
Appartement38,0%25,2%
Onbekend type9,2%1,4%

Volendam-Oude kom Edam-Volendam

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
187
10,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
646 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
23
46 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Volendam

Alle buurten in Edam-Volendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.