Groenpeil

De Horsten in Ede

Buurt in wijk Ede-Veldhuizen, gemeente Ede, postcodegebied 6714. 2.625 inwoners in 995 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 810 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,1%.

Woningen
995
CBS 2025
Inwoners
2.625
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 320.000
CBS 2025, gemeente € 438.000
Koopwoningen
49,0%
CBS 2025
Label A of B
61,1%
EP-Online, 810 gelabeld
Dekking energielabels
81,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Horsten
Labelverdeling De Horsten
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,1%1
A++1,4%11
A+21,2%172
A31,9%258
B6,4%52
C29,8%241
D7,5%61
E1,2%10
F0,2%2
G0,1%1
Totaal gelabeld100%810
Ter vergelijking: gemeente Ede
Ter vergelijking: gemeente Ede
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%167
A+++3,5%1.247
A++4,6%1.619
A+6,0%2.111
A35,5%12.530
B16,0%5.664
C20,2%7.127
D6,1%2.140
E3,5%1.230
F1,9%656
G2,3%828
Totaal gelabeld100%35.319
Energielabels De Horsten vergeleken met Ede
LabelStavenDe HorstenEde
A++++0,1%0,5%
A+++0,1%3,5%
A++1,4%4,6%
A+21,2%6,0%
A31,9%35,5%
B6,4%16,0%
C29,8%20,2%
D7,5%6,1%
E1,2%3,5%
F0,2%1,9%
G0,1%2,3%

De Horsten Ede

Deze verdeling gaat over de 81,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Horsten vergeleken met Ede
BouwperiodeStavenDe HorstenEde
vóór 19450,0%7,3%
1945–19640,0%12,0%
1965–197467,0%16,6%
1975–19910,0%20,9%
1992–20050,0%14,6%
2006–201413,8%11,6%
2015 en later19,1%17,0%

De Horsten Ede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 67,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Horsten vergeleken met Ede
WoningtypeStavenDe HorstenEde
Vrijstaand0,1%12,7%
Twee-onder-een-kap9,4%16,3%
Hoekwoning5,9%5,8%
Tussenwoning47,5%25,2%
Appartement37,0%37,3%
Onbekend type0,0%2,7%

De Horsten Ede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
215
21,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
972 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Ede-Veldhuizen

Alle buurten in Ede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.