Groenpeil

Ede

Gemeente Ede in Gelderland, 124.214 inwoners en 52.756 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
52.756
CBS 2025
Inwoners
124.214
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 438.000
CBS 2025
Label A of B
66,8%
van 35.354 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
67,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Ede
Labelverdeling Ede
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%195
A+++3,6%1.288
A++4,7%1.675
A+6,3%2.218
A35,4%12.508
B16,2%5.727
C19,9%7.020
D5,9%2.088
E3,3%1.166
F1,8%653
G2,3%816
Totaal gelabeld100%35.354
Energielabels in Ede
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,6%195
A+++3,6%1.288
A++4,7%1.675
A+6,3%2.218
A35,4%12.508
B16,2%5.727
C19,9%7.020
D5,9%2.088
E3,3%1.166
F1,8%653
G2,3%816

Deze verdeling gaat over de 67,0% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 35.354 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Ede
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19457,3%2.593
1945–196412,0%4.232
1965–197416,5%5.823
1975–199120,9%7.388
1992–200514,5%5.131
2006–201411,5%4.079
2015 en later17,3%6.108

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Ede
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand12,7%4.490
Twee-onder-een-kap16,1%5.681
Hoekwoning6,1%2.164
Tussenwoning25,2%8.902
Appartement37,2%13.164
Onbekend type2,7%953

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
19.196
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
82,7 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
36,4
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
626
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Ede

58 buurten met voldoende data. 13 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Beatrixpark1.20849,6%66,1%
Bennekom-Zuidoost1.15632,5%51,6%
Bloemenbuurt1.31249,9%69,5%
Boekelo1.55257,3%61,3%
Bosrand14954,2%48,3%
Burgemeestersbuurt1.23144,6%48,5%
Centrum Ede2.52772,4%76,1%
Centrum Lunteren1.85169,9%64,3%
De Bergen385100,0%63,9%
De Bossen873100,0%57,7%
De Burgen84587,6%77,0%
De Dalen94482,2%76,6%
De Dreven81866,9%53,2%
De Hoef69071,8%58,6%
De Horsten99561,3%81,3%
De Hoven98938,3%59,2%
De Klomp buitengebied8159,4%39,5%
De Klomp dorp9156,9%56,0%
De Kraats/Nergena28435,6%30,6%
De Laar1.71365,7%69,4%
De Parken41781,3%52,5%
De Singels1.12381,2%55,4%
De States87794,2%55,0%
De Steinen1.62862,1%77,0%
De Veenen13746,8%34,3%
De Velden en Beken1.00641,0%64,9%
De Venen en Zanden1.318100,0%100,0%
Dikkenberg18261,0%64,8%
Doesburg35336,6%34,8%
Driesprong/Ginkel30550,2%81,6%
Ederveen buitengebied40236,7%34,6%
Ederveen dorp83066,4%54,8%
Elskamp1.34062,3%67,7%
Enka1.35299,7%99,3%
Eschoter Veld32433,3%40,7%
Halderbrink1.92350,5%62,2%
Harskamp dorp85262,4%57,4%
Hoogbouw-Zuid1.10867,0%94,8%
Indische buurt1.05561,3%63,2%
Klaphek90751,7%51,4%
Komponistenbuurt83848,0%59,4%
Legerplaats Harskamp6928,1%46,4%
Lunteren-Oost55047,6%56,5%
Lunterse Buurtbos16155,2%100,0%
Maanderbroek13544,8%43,0%
Maandereng-Oost74255,7%58,1%
Meulunteren/De Valk52752,0%57,3%
Otterlo dorp67743,2%100,0%
Reehorst1.99265,5%71,3%
Stationsbuurt1.06466,7%58,6%
Uitvindersbuurt1.12691,4%80,1%
Veluwse Poort1.34599,0%100,0%
Vogelbuurt1.57769,9%68,8%
Wekerom dorp61772,9%72,4%
Wekeromse Meent28840,9%89,9%
Westeneng35234,2%33,2%
Wormshoef1.12466,6%60,7%
Zeeheldenbuurt1.28149,3%49,9%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Ede

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.