Groenpeil

Driesprong/Ginkel in Ede

Buurt in wijk Buitengebied Ede-Stad, gemeente Ede, postcodegebied 6711 en postcodegebied 6718. 825 inwoners in 305 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 249 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,8%.

Woningen
305
CBS 2025
Inwoners
825
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 876.000
CBS 2025, gemeente € 438.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
50,2%
EP-Online, 249 gelabeld
Dekking energielabels
81,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Driesprong/Ginkel
Labelverdeling Driesprong/Ginkel
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++2,4%6
A++0,4%1
A+0,4%1
A15,3%38
B31,3%78
C24,1%60
D11,6%29
E4,8%12
F4,4%11
G4,8%12
Totaal gelabeld100%249
Ter vergelijking: gemeente Ede
Ter vergelijking: gemeente Ede
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%195
A+++3,6%1.288
A++4,7%1.675
A+6,3%2.218
A35,4%12.508
B16,2%5.727
C19,9%7.020
D5,9%2.088
E3,3%1.166
F1,8%653
G2,3%816
Totaal gelabeld100%35.354
Energielabels Driesprong/Ginkel vergeleken met Ede
LabelStavenDriesprong/GinkelEde
A++++0,4%0,6%
A+++2,4%3,6%
A++0,4%4,7%
A+0,4%6,3%
A15,3%35,4%
B31,3%16,2%
C24,1%19,9%
D11,6%5,9%
E4,8%3,3%
F4,4%1,8%
G4,8%2,3%

Driesprong/Ginkel Ede

Deze verdeling gaat over de 81,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Driesprong/Ginkel vergeleken met Ede
BouwperiodeStavenDriesprong/GinkelEde
vóór 194511,2%7,3%
1945–19646,4%12,0%
1965–19749,2%16,5%
1975–199112,4%20,9%
1992–200512,0%14,5%
2006–201415,3%11,5%
2015 en later33,3%17,3%

Driesprong/Ginkel Ede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 33,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Driesprong/Ginkel vergeleken met Ede
WoningtypeStavenDriesprong/GinkelEde
Vrijstaand46,6%12,7%
Twee-onder-een-kap6,0%16,1%
Hoekwoning1,2%6,1%
Tussenwoning0,0%25,2%
Appartement0,0%37,2%
Onbekend type46,2%2,7%

Driesprong/Ginkel Ede

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
89
29,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
654 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Buitengebied Ede-Stad

Alle buurten in Ede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.