Groenpeil

Ederveen dorp in Ede

Buurt in wijk Ederveen, gemeente Ede, postcodegebied 6744. 2.345 inwoners in 830 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 466 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,1%.

Woningen
830
CBS 2025
Inwoners
2.345
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 505.000
CBS 2025, gemeente € 438.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
68,0%
EP-Online, 466 gelabeld
Dekking energielabels
56,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ederveen dorp
Labelverdeling Ederveen dorp
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%2
A+++2,8%13
A++0,9%4
A+1,7%8
A47,9%223
B14,4%67
C16,7%78
D5,8%27
E3,6%17
F3,0%14
G2,8%13
Totaal gelabeld100%466
Ter vergelijking: gemeente Ede
Ter vergelijking: gemeente Ede
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%167
A+++3,5%1.247
A++4,6%1.619
A+6,0%2.111
A35,5%12.530
B16,0%5.664
C20,2%7.127
D6,1%2.140
E3,5%1.230
F1,9%656
G2,3%828
Totaal gelabeld100%35.319
Energielabels Ederveen dorp vergeleken met Ede
LabelStavenEderveen dorpEde
A++++0,4%0,5%
A+++2,8%3,5%
A++0,9%4,6%
A+1,7%6,0%
A47,9%35,5%
B14,4%16,0%
C16,7%20,2%
D5,8%6,1%
E3,6%3,5%
F3,0%1,9%
G2,8%2,3%

Ederveen dorp Ede

Deze verdeling gaat over de 56,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ederveen dorp vergeleken met Ede
BouwperiodeStavenEderveen dorpEde
vóór 19458,6%7,3%
1945–196411,8%12,0%
1965–19749,4%16,6%
1975–199122,3%20,9%
1992–200510,9%14,6%
2006–201431,8%11,6%
2015 en later5,2%17,0%

Ederveen dorp Ede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 31,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ederveen dorp vergeleken met Ede
WoningtypeStavenEderveen dorpEde
Vrijstaand19,5%12,7%
Twee-onder-een-kap38,4%16,3%
Hoekwoning5,2%5,8%
Tussenwoning24,5%25,2%
Appartement12,4%37,3%
Onbekend type0,0%2,7%

Ederveen dorp Ede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
233
28,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
959 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Ederveen

Alle buurten in Ede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.