Eemnes
Gemeente Eemnes in Utrecht, 9.927 inwoners en 4.375 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 4.375
- CBS 2025
- Inwoners
- 9.927
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 546.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 68,2%
- van 2.585 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 59,1%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,2% | 82 |
| A+++ | 7,0% | 180 |
| A++ | 1,9% | 49 |
| A+ | 3,1% | 79 |
| A | 32,1% | 831 |
| B | 21,0% | 543 |
| C | 22,2% | 573 |
| D | 5,1% | 132 |
| E | 2,1% | 54 |
| F | 1,3% | 33 |
| G | 1,1% | 29 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.585 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,2% | 82 | |
| A+++ | 7,0% | 180 | |
| A++ | 1,9% | 49 | |
| A+ | 3,1% | 79 | |
| A | 32,1% | 831 | |
| B | 21,0% | 543 | |
| C | 22,2% | 573 | |
| D | 5,1% | 132 | |
| E | 2,1% | 54 | |
| F | 1,3% | 33 | |
| G | 1,1% | 29 |
Deze verdeling gaat over de 59,1% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 2.585 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,0% | 78 | |
| 1945–1964 | 4,2% | 108 | |
| 1965–1974 | 23,2% | 599 | |
| 1975–1991 | 27,3% | 706 | |
| 1992–2005 | 17,3% | 448 | |
| 2006–2014 | 9,9% | 255 | |
| 2015 en later | 15,1% | 391 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 9,6% | 247 | |
| Twee-onder-een-kap | 21,2% | 547 | |
| Hoekwoning | 12,6% | 327 | |
| Tussenwoning | 43,8% | 1.133 | |
| Appartement | 12,7% | 329 | |
| Onbekend type | 0,1% | 2 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 2.351
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 8,5 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 53,7
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 74
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Eemnes
5 buurten met voldoende data. 5 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Eemnes-Dorp | 268 | 46,4% | 57,1% |
| Goyergracht | 73 | 41,9% | 58,9% |
| Noordbuurt | 1.902 | 67,2% | 58,1% |
| Wakkerendijk-Meentweg | 273 | 41,2% | 41,8% |
| Zuidbuurt | 1.764 | 76,6% | 64,7% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Eemnes
- Postcodegebied 3755 Eemnes
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 59,1% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.