Groenpeil

Noordbuurt in Eemnes

Buurt in wijk Eemnes, gemeente Eemnes, postcodegebied 3755. 4.160 inwoners in 1.902 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.111 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,4%.

Woningen
1.902
CBS 2025
Inwoners
4.160
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 457.000
CBS 2025, gemeente € 546.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
66,6%
EP-Online, 1.111 gelabeld
Dekking energielabels
58,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noordbuurt
Labelverdeling Noordbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%10
A+++6,5%72
A++3,2%36
A+3,9%43
A29,4%327
B22,7%252
C25,1%279
D5,9%65
E1,7%19
F0,5%5
G0,3%3
Totaal gelabeld100%1.111
Ter vergelijking: gemeente Eemnes
Ter vergelijking: gemeente Eemnes
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%82
A+++6,8%179
A++1,9%49
A+2,8%73
A33,5%879
B20,2%530
C22,1%578
D5,0%132
E2,1%56
F1,3%34
G1,1%28
Totaal gelabeld100%2.620
Energielabels Noordbuurt vergeleken met Eemnes
LabelStavenNoordbuurtEemnes
A++++0,9%3,1%
A+++6,5%6,8%
A++3,2%1,9%
A+3,9%2,8%
A29,4%33,5%
B22,7%20,2%
C25,1%22,1%
D5,9%5,0%
E1,7%2,1%
F0,5%1,3%
G0,3%1,1%

Noordbuurt Eemnes

Deze verdeling gaat over de 58,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordbuurt vergeleken met Eemnes
BouwperiodeStavenNoordbuurtEemnes
vóór 19450,6%3,0%
1945–19643,2%4,1%
1965–197432,9%22,8%
1975–199140,2%26,1%
1992–20059,9%17,1%
2006–20140,5%11,3%
2015 en later12,5%15,5%

Noordbuurt Eemnes

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 40,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noordbuurt vergeleken met Eemnes
WoningtypeStavenNoordbuurtEemnes
Vrijstaand3,7%9,4%
Twee-onder-een-kap15,3%21,1%
Hoekwoning15,4%12,1%
Tussenwoning51,1%42,4%
Appartement14,5%14,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Noordbuurt Eemnes

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
724
38,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.190 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
28
61 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Eemnes

Alle buurten in Eemnes

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.