Groenpeil

Steenbakkersbuurt in Eemsdelta

Buurt in wijk West, gemeente Eemsdelta, postcodegebied 9934. 1.050 inwoners in 474 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 440 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,1%.

Woningen
474
CBS 2025
Inwoners
1.050
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 246.000
CBS 2025, gemeente € 250.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
52,7%
EP-Online, 440 gelabeld
Dekking energielabels
92,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Steenbakkersbuurt
Labelverdeling Steenbakkersbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++8,2%36
A+++23,0%101
A+1,4%6
A9,5%42
B10,7%47
C32,3%142
D10,2%45
E3,4%15
F1,1%5
G0,2%1
Totaal gelabeld100%440
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
LabelAandeelWoningen
A++++5,5%796
A+++10,2%1.485
A++1,3%184
A+3,0%430
A22,7%3.302
B11,5%1.678
C22,4%3.252
D9,0%1.303
E5,2%751
F4,2%612
G5,2%756
Totaal gelabeld100%14.549
Energielabels Steenbakkersbuurt vergeleken met Eemsdelta
LabelStavenSteenbakkersbuurtEemsdelta
A++++8,2%5,5%
A+++23,0%10,2%
A++0,0%1,3%
A+1,4%3,0%
A9,5%22,7%
B10,7%11,5%
C32,3%22,4%
D10,2%9,0%
E3,4%5,2%
F1,1%4,2%
G0,2%5,2%

Steenbakkersbuurt Eemsdelta

Deze verdeling gaat over de 92,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Steenbakkersbuurt vergeleken met Eemsdelta
BouwperiodeStavenSteenbakkersbuurtEemsdelta
vóór 19450,0%15,7%
1945–19648,9%10,5%
1965–197459,8%14,9%
1975–19910,5%24,5%
1992–20050,2%9,8%
2006–20140,0%6,4%
2015 en later30,7%18,2%

Steenbakkersbuurt Eemsdelta

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 59,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Steenbakkersbuurt vergeleken met Eemsdelta
WoningtypeStavenSteenbakkersbuurtEemsdelta
Vrijstaand9,5%21,9%
Twee-onder-een-kap36,8%24,8%
Hoekwoning13,0%8,4%
Tussenwoning27,7%22,2%
Appartement13,0%22,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Steenbakkersbuurt Eemsdelta

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
245
51,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
792 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk West

Alle buurten in Eemsdelta

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.