Groenpeil

Duizel in Eersel

Buurt in wijk Duizel, gemeente Eersel, postcodegebied 5525. 1.580 inwoners in 697 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 418 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
697
CBS 2025
Inwoners
1.580
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 504.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
69,9%
EP-Online, 418 gelabeld
Dekking energielabels
60,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Duizel
Labelverdeling Duizel
LabelAandeelWoningen
A++++10,3%43
A+++13,9%58
A++2,2%9
A+1,4%6
A32,1%134
B10,0%42
C14,4%60
D4,5%19
E3,1%13
F5,5%23
G2,6%11
Totaal gelabeld100%418
Ter vergelijking: gemeente Eersel
Ter vergelijking: gemeente Eersel
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%93
A+++5,9%295
A++1,7%83
A+3,2%163
A32,5%1.632
B17,0%852
C24,2%1.216
D6,0%299
E2,9%148
F2,4%122
G2,4%119
Totaal gelabeld100%5.022
Energielabels Duizel vergeleken met Eersel
LabelStavenDuizelEersel
A++++10,3%1,9%
A+++13,9%5,9%
A++2,2%1,7%
A+1,4%3,2%
A32,1%32,5%
B10,0%17,0%
C14,4%24,2%
D4,5%6,0%
E3,1%2,9%
F5,5%2,4%
G2,6%2,4%

Duizel Eersel

Deze verdeling gaat over de 60,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Duizel vergeleken met Eersel
BouwperiodeStavenDuizelEersel
vóór 19456,9%5,7%
1945–196414,4%10,5%
1965–197414,6%17,7%
1975–199119,9%29,2%
1992–200511,7%11,3%
2006–201412,2%15,4%
2015 en later20,3%10,1%

Duizel Eersel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 20,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Duizel vergeleken met Eersel
WoningtypeStavenDuizelEersel
Vrijstaand33,0%29,4%
Twee-onder-een-kap35,9%25,1%
Hoekwoning13,6%11,1%
Tussenwoning16,3%19,0%
Appartement1,2%14,4%
Onbekend type0,0%1,0%

Duizel Eersel

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
273
39,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.422 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Eersel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.