Eersel
Gemeente Eersel in Noord-Brabant, 20.389 inwoners en 8.888 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 8.888
- CBS 2025
- Inwoners
- 20.389
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 477.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 62,1%
- van 5.022 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 56,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,9% | 93 |
| A+++ | 5,9% | 295 |
| A++ | 1,7% | 83 |
| A+ | 3,2% | 163 |
| A | 32,5% | 1.632 |
| B | 17,0% | 852 |
| C | 24,2% | 1.216 |
| D | 6,0% | 299 |
| E | 2,9% | 148 |
| F | 2,4% | 122 |
| G | 2,4% | 119 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.022 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,9% | 93 | |
| A+++ | 5,9% | 295 | |
| A++ | 1,7% | 83 | |
| A+ | 3,2% | 163 | |
| A | 32,5% | 1.632 | |
| B | 17,0% | 852 | |
| C | 24,2% | 1.216 | |
| D | 6,0% | 299 | |
| E | 2,9% | 148 | |
| F | 2,4% | 122 | |
| G | 2,4% | 119 |
Deze verdeling gaat over de 56,5% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 5.022 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 5,7% | 288 | |
| 1945–1964 | 10,5% | 528 | |
| 1965–1974 | 17,7% | 889 | |
| 1975–1991 | 29,2% | 1.467 | |
| 1992–2005 | 11,3% | 569 | |
| 2006–2014 | 15,4% | 775 | |
| 2015 en later | 10,1% | 506 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 29,4% | 1.477 | |
| Twee-onder-een-kap | 25,1% | 1.259 | |
| Hoekwoning | 11,1% | 559 | |
| Tussenwoning | 19,0% | 954 | |
| Appartement | 14,4% | 721 | |
| Onbekend type | 1,0% | 52 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 4.454
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 22,9 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 50,1
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 130
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Eersel
19 buurten met voldoende data. 5 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| De Dijken | 756 | 71,5% | 66,0% |
| De Hees en Genderweg | 56 | 45,8% | 42,9% |
| Duizel | 697 | 69,9% | 60,0% |
| Eersel-Zuid | 804 | 42,8% | 63,3% |
| Eersel-kom en Lindeakkers | 1.536 | 56,7% | 57,4% |
| Kerkebogten | 557 | 99,3% | 73,1% |
| Knegsel-Oeyenbos | 92 | 39,5% | 46,7% |
| Knegsel-kom | 401 | 68,2% | 50,1% |
| Kortkruis | 352 | 81,5% | 73,6% |
| Molenakkers | 422 | 44,3% | 51,9% |
| Steensel | 582 | 52,6% | 56,9% |
| Stokkelen en Hoogstraat | 135 | 63,9% | 45,2% |
| Verspreide huizen Eersel | 141 | 54,5% | 31,2% |
| Verspreide huizen Knegsel | 126 | 41,8% | 43,7% |
| Verspreide huizen Steensel | 64 | 48,3% | 45,3% |
| Verspreide huizen Vessem | 154 | 38,5% | 33,8% |
| Verspreide huizen Wintelre | 259 | 46,6% | 39,8% |
| Vessem-kom | 822 | 54,6% | 56,0% |
| Wintelre-kom | 653 | 65,7% | 53,1% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Eersel
- Postcodegebied 5511 Eersel
- Postcodegebied 5512 Eersel
- Postcodegebied 5513 Eersel
- Postcodegebied 5521 Eersel
- Postcodegebied 5524 Eersel
- Postcodegebied 5525 Eersel
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 56,5% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.