Groenpeil

Knegsel-Oeyenbos in Eersel

Buurt in wijk Knegsel, gemeente Eersel, postcodegebied 5511. 230 inwoners in 92 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 44 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 36,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,9%.

Woningen
92
CBS 2025
Inwoners
230
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 689.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
98,0%
CBS 2025
Label A of B
36,4%
EP-Online, 44 gelabeld
Dekking energielabels
47,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Knegsel-Oeyenbos
Labelverdeling Knegsel-Oeyenbos
LabelAandeelWoningen
A++++4,5%2
A+++6,8%3
A++2,3%1
A+4,5%2
A11,4%5
B6,8%3
C13,6%6
D15,9%7
E18,2%8
F9,1%4
G6,8%3
Totaal gelabeld100%44
Ter vergelijking: gemeente Eersel
Ter vergelijking: gemeente Eersel
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%91
A+++5,8%290
A++1,5%74
A+3,2%158
A32,6%1.634
B17,1%859
C24,2%1.214
D6,0%301
E3,0%150
F2,5%123
G2,4%121
Totaal gelabeld100%5.015
Energielabels Knegsel-Oeyenbos vergeleken met Eersel
LabelStavenKnegsel-OeyenbosEersel
A++++4,5%1,8%
A+++6,8%5,8%
A++2,3%1,5%
A+4,5%3,2%
A11,4%32,6%
B6,8%17,1%
C13,6%24,2%
D15,9%6,0%
E18,2%3,0%
F9,1%2,5%
G6,8%2,4%

Knegsel-Oeyenbos Eersel

Deze verdeling gaat over de 47,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Knegsel-Oeyenbos vergeleken met Eersel
BouwperiodeStavenKnegsel-OeyenbosEersel
vóór 194515,9%5,7%
1945–196465,9%10,5%
1965–19749,1%17,8%
1975–19910,0%29,3%
1992–20056,8%11,4%
2006–20140,0%15,4%
2015 en later2,3%10,0%

Knegsel-Oeyenbos Eersel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 65,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Knegsel-Oeyenbos vergeleken met Eersel
WoningtypeStavenKnegsel-OeyenbosEersel
Vrijstaand90,9%29,4%
Twee-onder-een-kap9,1%25,3%
Hoekwoning0,0%10,9%
Tussenwoning0,0%19,1%
Appartement0,0%14,4%
Onbekend type0,0%1,0%

Knegsel-Oeyenbos Eersel

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
36
39,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
269 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Knegsel

Alle buurten in Eersel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.