Groenpeil

Wintelre-kom in Eersel

Buurt in wijk Wintelre, gemeente Eersel, postcodegebied 5513. 1.495 inwoners in 653 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 347 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
653
CBS 2025
Inwoners
1.495
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 458.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
65,7%
EP-Online, 347 gelabeld
Dekking energielabels
53,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Wintelre-kom
Labelverdeling Wintelre-kom
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%7
A+++9,5%33
A++2,3%8
A+2,0%7
A34,3%119
B15,6%54
C22,5%78
D7,8%27
E1,4%5
F1,2%4
G1,4%5
Totaal gelabeld100%347
Ter vergelijking: gemeente Eersel
Ter vergelijking: gemeente Eersel
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%93
A+++5,9%295
A++1,7%83
A+3,2%163
A32,5%1.632
B17,0%852
C24,2%1.216
D6,0%299
E2,9%148
F2,4%122
G2,4%119
Totaal gelabeld100%5.022
Energielabels Wintelre-kom vergeleken met Eersel
LabelStavenWintelre-komEersel
A++++2,0%1,9%
A+++9,5%5,9%
A++2,3%1,7%
A+2,0%3,2%
A34,3%32,5%
B15,6%17,0%
C22,5%24,2%
D7,8%6,0%
E1,4%2,9%
F1,2%2,4%
G1,4%2,4%

Wintelre-kom Eersel

Deze verdeling gaat over de 53,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Wintelre-kom vergeleken met Eersel
BouwperiodeStavenWintelre-komEersel
vóór 19454,0%5,7%
1945–19647,2%10,5%
1965–197411,5%17,7%
1975–199133,4%29,2%
1992–200511,5%11,3%
2006–201420,2%15,4%
2015 en later12,1%10,1%

Wintelre-kom Eersel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 33,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Wintelre-kom vergeleken met Eersel
WoningtypeStavenWintelre-komEersel
Vrijstaand30,0%29,4%
Twee-onder-een-kap30,8%25,1%
Hoekwoning11,8%11,1%
Tussenwoning17,9%19,0%
Appartement9,5%14,4%
Onbekend type0,0%1,0%

Wintelre-kom Eersel

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
257
39,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.212 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wintelre

Alle buurten in Eersel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.