Groenpeil

Bemelen in Eijsden-Margraten

Buurt in wijk Wijk 03 Cadier en Keer, gemeente Eijsden-Margraten, postcodegebied 6268. 365 inwoners in 165 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 76 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,2%.

Woningen
165
CBS 2025
Inwoners
365
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 476.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
42,1%
EP-Online, 76 gelabeld
Dekking energielabels
46,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bemelen
Labelverdeling Bemelen
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%1
A+++3,9%3
A++1,3%1
A+2,6%2
A26,3%20
B6,6%5
C28,9%22
D14,5%11
E9,2%7
F5,3%4
Totaal gelabeld100%76
Ter vergelijking: gemeente Eijsden-Margraten
Ter vergelijking: gemeente Eijsden-Margraten
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%14
A+++3,1%181
A++0,9%53
A+2,8%165
A27,6%1.606
B15,5%902
C23,8%1.386
D10,4%602
E6,1%357
F4,8%279
G4,7%271
Totaal gelabeld100%5.816
Energielabels Bemelen vergeleken met Eijsden-Margraten
LabelStavenBemelenEijsden-Margraten
A++++1,3%0,2%
A+++3,9%3,1%
A++1,3%0,9%
A+2,6%2,8%
A26,3%27,6%
B6,6%15,5%
C28,9%23,8%
D14,5%10,4%
E9,2%6,1%
F5,3%4,8%
G0,0%4,7%

Bemelen Eijsden-Margraten

Deze verdeling gaat over de 46,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bemelen vergeleken met Eijsden-Margraten
BouwperiodeStavenBemelenEijsden-Margraten
vóór 194525,0%14,6%
1945–19649,2%11,8%
1965–19749,2%19,7%
1975–199132,9%22,5%
1992–20053,9%10,4%
2006–201417,1%12,5%
2015 en later2,6%8,6%

Bemelen Eijsden-Margraten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 32,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bemelen vergeleken met Eijsden-Margraten
WoningtypeStavenBemelenEijsden-Margraten
Vrijstaand36,8%26,4%
Twee-onder-een-kap46,1%31,1%
Hoekwoning3,9%7,8%
Tussenwoning6,6%14,9%
Appartement5,3%16,4%
Onbekend type1,3%3,4%

Bemelen Eijsden-Margraten

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
62
37,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
297 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Cadier en Keer

Alle buurten in Eijsden-Margraten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.