Postcodegebied 6268 Eijsden-Margraten
Postcodegebied 6268 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Eijsden-Margraten, gemeente Eijsden-Margraten. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6268 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 246
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 500.150
- CBS 2025
- Label A of B
- 30,9%
- EP-Online, 246 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 3
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 1 |
| A+++ | 1,2% | 3 |
| A++ | 0,4% | 1 |
| A+ | 0,8% | 2 |
| A | 10,2% | 25 |
| B | 17,9% | 44 |
| C | 52,8% | 130 |
| D | 10,6% | 26 |
| E | 3,3% | 8 |
| F | 2,4% | 6 |
| Totaal gelabeld | 100% | 246 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 1 | |
| A+++ | 1,2% | 3 | |
| A++ | 0,4% | 1 | |
| A+ | 0,8% | 2 | |
| A | 10,2% | 25 | |
| B | 17,9% | 44 | |
| C | 52,8% | 130 | |
| D | 10,6% | 26 | |
| E | 3,3% | 8 | |
| F | 2,4% | 6 |
Deze verdeling gaat over 246 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 14,2% | 35 | |
| 1945–1964 | 4,1% | 10 | |
| 1965–1974 | 5,3% | 13 | |
| 1975–1991 | 10,2% | 25 | |
| 1992–2005 | 2,4% | 6 | |
| 2006–2014 | 5,3% | 13 | |
| 2015 en later | 58,5% | 144 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6268
- Bemelen 165 woningen
- Gasthuis-Wolfshuis 52 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.