Groenpeil

Bergen in Eindhoven

Buurt in wijk Centrum, gemeente Eindhoven, postcodegebied 5611. 2.800 inwoners in 1.662 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.478 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
1.662
CBS 2025
Inwoners
2.800
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 408.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
34,0%
CBS 2025
Label A of B
68,5%
EP-Online, 1.478 gelabeld
Dekking energielabels
88,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bergen
Labelverdeling Bergen
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%6
A+++11,4%169
A++9,5%141
A+14,1%209
A22,3%329
B10,7%158
C19,7%291
D5,0%74
E3,0%45
F2,0%29
G1,8%27
Totaal gelabeld100%1.478
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%604
A+++3,3%3.089
A++4,2%3.915
A+6,7%6.199
A32,7%30.217
B14,5%13.387
C21,1%19.546
D8,6%7.991
E4,3%4.005
F2,4%2.211
G1,4%1.269
Totaal gelabeld100%92.433
Energielabels Bergen vergeleken met Eindhoven
LabelStavenBergenEindhoven
A++++0,4%0,7%
A+++11,4%3,3%
A++9,5%4,2%
A+14,1%6,7%
A22,3%32,7%
B10,7%14,5%
C19,7%21,1%
D5,0%8,6%
E3,0%4,3%
F2,0%2,4%
G1,8%1,4%

Bergen Eindhoven

Deze verdeling gaat over de 88,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bergen vergeleken met Eindhoven
BouwperiodeStavenBergenEindhoven
vóór 194527,5%12,0%
1945–19642,4%19,7%
1965–197411,8%16,6%
1975–199126,0%18,8%
1992–200512,4%11,1%
2006–20143,0%8,4%
2015 en later16,9%13,5%

Bergen Eindhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 27,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bergen vergeleken met Eindhoven
WoningtypeStavenBergenEindhoven
Vrijstaand0,3%3,8%
Twee-onder-een-kap1,4%8,8%
Hoekwoning2,1%6,5%
Tussenwoning7,4%32,7%
Appartement88,7%48,2%
Onbekend type0,1%0,0%

Bergen Eindhoven

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
8,0%
CBS 2024
Installaties
109
6,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
300 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
45 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Eindhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.