Eindhoven
Gemeente Eindhoven in Noord-Brabant, 249.035 inwoners en 121.191 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 121.191
- CBS 2025
- Inwoners
- 249.035
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 391.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 62,6%
- van 92.950 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 76,7%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 640 |
| A+++ | 3,7% | 3.408 |
| A++ | 4,3% | 3.978 |
| A+ | 6,9% | 6.415 |
| A | 32,7% | 30.399 |
| B | 14,4% | 13.384 |
| C | 20,9% | 19.468 |
| D | 8,5% | 7.884 |
| E | 4,2% | 3.940 |
| F | 2,3% | 2.175 |
| G | 1,4% | 1.259 |
| Totaal gelabeld | 100% | 92.950 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 640 | |
| A+++ | 3,7% | 3.408 | |
| A++ | 4,3% | 3.978 | |
| A+ | 6,9% | 6.415 | |
| A | 32,7% | 30.399 | |
| B | 14,4% | 13.384 | |
| C | 20,9% | 19.468 | |
| D | 8,5% | 7.884 | |
| E | 4,2% | 3.940 | |
| F | 2,3% | 2.175 | |
| G | 1,4% | 1.259 |
Deze verdeling gaat over de 76,7% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 92.950 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 12,0% | 11.131 | |
| 1945–1964 | 19,6% | 18.223 | |
| 1965–1974 | 16,5% | 15.362 | |
| 1975–1991 | 18,7% | 17.395 | |
| 1992–2005 | 11,1% | 10.310 | |
| 2006–2014 | 8,3% | 7.760 | |
| 2015 en later | 13,7% | 12.769 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 3,8% | 3.532 | |
| Twee-onder-een-kap | 8,6% | 7.981 | |
| Hoekwoning | 6,6% | 6.110 | |
| Tussenwoning | 32,6% | 30.306 | |
| Appartement | 48,4% | 44.986 | |
| Onbekend type | 0,0% | 35 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 38.205
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 142,5 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 31,5
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 1.308
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Eindhoven
95 buurten met voldoende data. 21 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| 't Hofke | 1.959 | 67,7% | 80,0% |
| 't Hool | 1.034 | 25,1% | 83,8% |
| Achtse Barrier-Gunterslaer | 1.590 | 51,5% | 55,9% |
| Achtse Barrier-Hoeven | 1.742 | 52,3% | 59,8% |
| Achtse Barrier-Spaaihoef | 1.888 | 55,8% | 52,6% |
| Barrier | 912 | 69,1% | 78,1% |
| Bennekel-Oost | 1.639 | 52,4% | 82,1% |
| Bennekel-West, Gagelbosch | 1.745 | 49,8% | 73,4% |
| Bergen | 1.662 | 69,4% | 88,6% |
| Binnenstad | 2.382 | 67,6% | 83,0% |
| Blaarthem | 1.331 | 39,8% | 84,1% |
| Blixembosch-Oost | 2.871 | 96,5% | 57,9% |
| Blixembosch-West | 772 | 81,1% | 56,9% |
| Bloemenplein | 702 | 77,3% | 100,0% |
| Bosrijk | 277 | 99,5% | 78,0% |
| Burghplan | 1.492 | 38,0% | 77,6% |
| Castiliëlaan | 388 | 99,8% | 100,0% |
| Doornakkers-Oost | 1.462 | 45,9% | 84,1% |
| Doornakkers-West | 1.716 | 47,6% | 73,2% |
| Drents Dorp | 1.334 | 36,2% | 89,1% |
| Driehoeksbos | 409 | 95,8% | 58,2% |
| Eckart | 2.060 | 57,7% | 79,3% |
| Eikenburg | 678 | 50,8% | 61,5% |
| Eliasterrein, Vonderkwartier | 1.545 | 38,9% | 55,6% |
| Elzent-Noord | 570 | 56,6% | 77,2% |
| Elzent-Zuid | 152 | 56,3% | 46,7% |
| Engelsbergen | 296 | 61,1% | 62,5% |
| Fellenoord | 160 | 8,0% | 31,3% |
| Genderbeemd | 1.654 | 36,4% | 60,8% |
| Genderdal | 1.566 | 51,4% | 90,7% |
| Generalenbuurt | 2.694 | 70,1% | 82,9% |
| Genneperzijde | 786 | 31,9% | 70,5% |
| Gerardusplein | 1.477 | 46,0% | 57,9% |
| Gijzenrooi | 731 | 79,5% | 53,5% |
| Gildebuurt | 917 | 62,8% | 87,9% |
| Grasrijk | 2.276 | 99,5% | 66,6% |
| Hagenkamp | 805 | 40,7% | 89,8% |
| Hanevoet | 1.674 | 42,8% | 72,0% |
| Heesterakker | 1.078 | 49,4% | 45,5% |
| Hemelrijken | 2.091 | 74,0% | 85,5% |
| Het Ven | 1.919 | 51,9% | 79,3% |
| Hondsheuvels | 119 | 100,0% | 53,8% |
| Irisbuurt | 1.482 | 80,1% | 100,0% |
| Jagershoef | 1.768 | 61,6% | 79,1% |
| Joriskwartier | 670 | 58,1% | 74,8% |
| Karpen | 212 | 41,3% | 51,4% |
| Kerkdorp Acht | 1.481 | 69,5% | 55,3% |
| Kerstroosplein | 918 | 62,6% | 81,2% |
| Koudenhoven | 222 | 39,8% | 55,4% |
| Kronehoef | 2.769 | 63,2% | 82,4% |
| Kruidenbuurt | 1.427 | 59,7% | 74,5% |
| Lakerlopen | 1.653 | 76,9% | 80,2% |
| Lievendaal | 1.586 | 55,5% | 79,0% |
| Limbeek-Noord | 1.618 | 50,2% | 89,1% |
| Limbeek-Zuid | 996 | 54,0% | 81,2% |
| Looiakkers | 418 | 50,3% | 77,5% |
| Luytelaer | 428 | 33,6% | 55,6% |
| Meerrijk | 700 | 100,0% | 92,1% |
| Mensfort | 1.704 | 55,9% | 76,1% |
| Muschberg, Geestenberg | 1.898 | 51,3% | 72,5% |
| Nieuwe Erven | 625 | 20,1% | 82,7% |
| Ooievaarsnest | 366 | 50,0% | 45,9% |
| Oude Gracht-Oost | 561 | 31,4% | 49,4% |
| Oude Gracht-West | 1.534 | 64,2% | 74,3% |
| Oude Spoorbaan | 1.315 | 69,8% | 79,7% |
| Oude Toren | 1.047 | 26,2% | 80,8% |
| Philipsdorp | 2.233 | 87,7% | 100,0% |
| Prinsejagt | 2.434 | 43,0% | 74,5% |
| Puttense Dreef | 525 | 84,3% | 70,3% |
| Rapelenburg | 665 | 64,4% | 67,2% |
| Rapenland | 1.205 | 31,2% | 78,4% |
| Rochusbuurt | 1.027 | 55,8% | 75,9% |
| Roosten | 264 | 46,6% | 49,6% |
| Schoot | 2.186 | 70,4% | 87,1% |
| Schouwbroek | 809 | 69,2% | 70,6% |
| Schrijversbuurt | 1.631 | 55,0% | 65,4% |
| Schuttersbosch | 323 | 59,9% | 73,4% |
| Sintenbuurt | 980 | 58,2% | 73,7% |
| Strijp S | 2.285 | 99,5% | 100,0% |
| TU-terrein | 1.103 | 100,0% | 100,0% |
| Tempel | 2.347 | 62,1% | 76,6% |
| Tivoli | 821 | 48,8% | 94,2% |
| Tongelresche Akkers | 878 | 100,0% | 87,7% |
| Tuindorp | 1.455 | 52,0% | 68,8% |
| Vaartbroek | 2.498 | 31,1% | 79,3% |
| Villapark | 1.177 | 66,1% | 71,5% |
| Vlokhoven | 1.717 | 44,4% | 79,6% |
| Waterrijk | 910 | 100,0% | 75,7% |
| Winkelcentrum | 475 | 43,6% | 67,6% |
| Witte Dame | 1.645 | 92,1% | 87,2% |
| Woensel-West | 2.571 | 77,7% | 81,4% |
| Woenselse Heide | 2.196 | 59,1% | 69,4% |
| Woenselse Watermolen | 862 | 91,0% | 96,5% |
| Zandrijk | 1.143 | 99,9% | 65,4% |
| Zwaanstraat | 492 | 95,3% | 78,0% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Eindhoven
- Postcodegebied 5611 Eindhoven
- Postcodegebied 5612 Eindhoven
- Postcodegebied 5613 Eindhoven
- Postcodegebied 5614 Eindhoven
- Postcodegebied 5615 Eindhoven
- Postcodegebied 5616 Eindhoven
- Postcodegebied 5617 Eindhoven
- Postcodegebied 5621 Eindhoven
- Postcodegebied 5622 Eindhoven
- Postcodegebied 5623 Eindhoven
- Postcodegebied 5624 Eindhoven
- Postcodegebied 5625 Eindhoven
- Postcodegebied 5626 Eindhoven
- Postcodegebied 5627 Eindhoven
- Postcodegebied 5628 Eindhoven
- Postcodegebied 5629 Eindhoven
- Postcodegebied 5631 Eindhoven
- Postcodegebied 5632 Eindhoven
- Postcodegebied 5641 Eindhoven
- Postcodegebied 5642 Eindhoven
- Postcodegebied 5643 Eindhoven
- Postcodegebied 5644 Eindhoven
- Postcodegebied 5645 Eindhoven
- Postcodegebied 5646 Eindhoven
- Postcodegebied 5651 Eindhoven
- Postcodegebied 5652 Eindhoven
- Postcodegebied 5653 Eindhoven
- Postcodegebied 5654 Eindhoven
- Postcodegebied 5655 Eindhoven
- Postcodegebied 5658 Eindhoven
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 76,7% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.