Groenpeil

Genderdal in Eindhoven

Buurt in wijk Oud-Gestel, gemeente Eindhoven, postcodegebied 5653. 2.925 inwoners in 1.566 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.421 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,6%.

Woningen
1.566
CBS 2025
Inwoners
2.925
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 284.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
26,0%
CBS 2025
Label A of B
51,4%
EP-Online, 1.421 gelabeld
Dekking energielabels
90,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Genderdal
Labelverdeling Genderdal
LabelAandeelWoningen
A+++6,5%93
A++4,4%63
A+2,3%32
A19,6%279
B18,6%264
C27,4%390
D10,3%146
E4,9%70
F2,3%32
G3,7%52
Totaal gelabeld100%1.421
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%640
A+++3,7%3.408
A++4,3%3.978
A+6,9%6.415
A32,7%30.399
B14,4%13.384
C20,9%19.468
D8,5%7.884
E4,2%3.940
F2,3%2.175
G1,4%1.259
Totaal gelabeld100%92.950
Energielabels Genderdal vergeleken met Eindhoven
LabelStavenGenderdalEindhoven
A++++0,0%0,7%
A+++6,5%3,7%
A++4,4%4,3%
A+2,3%6,9%
A19,6%32,7%
B18,6%14,4%
C27,4%20,9%
D10,3%8,5%
E4,9%4,2%
F2,3%2,3%
G3,7%1,4%

Genderdal Eindhoven

Deze verdeling gaat over de 90,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Genderdal vergeleken met Eindhoven
BouwperiodeStavenGenderdalEindhoven
vóór 19450,0%12,0%
1945–196463,8%19,6%
1965–19748,1%16,5%
1975–19913,4%18,7%
1992–200512,6%11,1%
2006–20140,0%8,3%
2015 en later12,0%13,7%

Genderdal Eindhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 63,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Genderdal vergeleken met Eindhoven
WoningtypeStavenGenderdalEindhoven
Vrijstaand0,0%3,8%
Twee-onder-een-kap12,6%8,6%
Hoekwoning1,1%6,6%
Tussenwoning28,0%32,6%
Appartement58,3%48,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Genderdal Eindhoven

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
270
17,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
771 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
34 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Oud-Gestel

Alle buurten in Eindhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.