Groenpeil

Hanevoet in Eindhoven

Buurt in wijk Gestelse Ontginning, gemeente Eindhoven, postcodegebied 5653 en postcodegebied 5655. 3.665 inwoners in 1.674 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.206 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,6%.

Woningen
1.674
CBS 2025
Inwoners
3.665
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 380.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
42,8%
EP-Online, 1.206 gelabeld
Dekking energielabels
72,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hanevoet
Labelverdeling Hanevoet
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,1%1
A++0,1%1
A+0,5%6
A13,3%160
B28,8%347
C43,5%525
D11,9%144
E1,4%17
F0,2%2
G0,2%2
Totaal gelabeld100%1.206
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%640
A+++3,7%3.408
A++4,3%3.978
A+6,9%6.415
A32,7%30.399
B14,4%13.384
C20,9%19.468
D8,5%7.884
E4,2%3.940
F2,3%2.175
G1,4%1.259
Totaal gelabeld100%92.950
Energielabels Hanevoet vergeleken met Eindhoven
LabelStavenHanevoetEindhoven
A++++0,1%0,7%
A+++0,1%3,7%
A++0,1%4,3%
A+0,5%6,9%
A13,3%32,7%
B28,8%14,4%
C43,5%20,9%
D11,9%8,5%
E1,4%4,2%
F0,2%2,3%
G0,2%1,4%

Hanevoet Eindhoven

Deze verdeling gaat over de 72,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hanevoet vergeleken met Eindhoven
BouwperiodeStavenHanevoetEindhoven
vóór 19450,0%12,0%
1945–19640,1%19,6%
1965–197427,2%16,5%
1975–199172,3%18,7%
1992–20050,4%11,1%
2006–20140,0%8,3%
2015 en later0,0%13,7%

Hanevoet Eindhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 72,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hanevoet vergeleken met Eindhoven
WoningtypeStavenHanevoetEindhoven
Vrijstaand1,2%3,8%
Twee-onder-een-kap13,9%8,6%
Hoekwoning8,5%6,6%
Tussenwoning58,4%32,6%
Appartement18,1%48,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Hanevoet Eindhoven

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
507
30,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.688 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Gestelse Ontginning

Alle buurten in Eindhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.