Groenpeil

Lievendaal in Eindhoven

Buurt in wijk Halve Maan, gemeente Eindhoven, postcodegebied 5652. 3.175 inwoners in 1.586 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.250 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
1.586
CBS 2025
Inwoners
3.175
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 340.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
35,0%
CBS 2025
Label A of B
55,4%
EP-Online, 1.250 gelabeld
Dekking energielabels
78,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Lievendaal
Labelverdeling Lievendaal
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%5
A++0,2%3
A+5,0%63
A40,7%509
B9,0%112
C16,6%208
D17,0%213
E8,2%102
F1,5%19
G1,3%16
Totaal gelabeld100%1.250
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%604
A+++3,3%3.089
A++4,2%3.915
A+6,7%6.199
A32,7%30.217
B14,5%13.387
C21,1%19.546
D8,6%7.991
E4,3%4.005
F2,4%2.211
G1,4%1.269
Totaal gelabeld100%92.433
Energielabels Lievendaal vergeleken met Eindhoven
LabelStavenLievendaalEindhoven
A++++0,0%0,7%
A+++0,4%3,3%
A++0,2%4,2%
A+5,0%6,7%
A40,7%32,7%
B9,0%14,5%
C16,6%21,1%
D17,0%8,6%
E8,2%4,3%
F1,5%2,4%
G1,3%1,4%

Lievendaal Eindhoven

Deze verdeling gaat over de 78,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Lievendaal vergeleken met Eindhoven
BouwperiodeStavenLievendaalEindhoven
vóór 19450,1%12,0%
1945–196474,8%19,7%
1965–19740,0%16,6%
1975–199110,8%18,8%
1992–20051,4%11,1%
2006–201412,9%8,4%
2015 en later0,0%13,5%

Lievendaal Eindhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 74,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Lievendaal vergeleken met Eindhoven
WoningtypeStavenLievendaalEindhoven
Vrijstaand0,5%3,8%
Twee-onder-een-kap5,3%8,8%
Hoekwoning15,5%6,5%
Tussenwoning50,2%32,7%
Appartement28,6%48,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Lievendaal Eindhoven

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
427
26,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.348 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
50 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Halve Maan

Alle buurten in Eindhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.