Groenpeil

Schoot in Eindhoven

Buurt in wijk Oud-Strijp, gemeente Eindhoven, postcodegebied 5616. 3.585 inwoners in 2.186 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.902 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
2.186
CBS 2025
Inwoners
3.585
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 314.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
20,0%
CBS 2025
Label A of B
70,2%
EP-Online, 1.902 gelabeld
Dekking energielabels
87,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schoot
Labelverdeling Schoot
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%10
A++21,3%405
A+2,2%42
A31,7%603
B14,5%275
C24,9%473
D2,2%41
E1,6%30
F0,6%12
G0,6%11
Totaal gelabeld100%1.902
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%604
A+++3,3%3.089
A++4,2%3.915
A+6,7%6.199
A32,7%30.217
B14,5%13.387
C21,1%19.546
D8,6%7.991
E4,3%4.005
F2,4%2.211
G1,4%1.269
Totaal gelabeld100%92.433
Energielabels Schoot vergeleken met Eindhoven
LabelStavenSchootEindhoven
A++++0,0%0,7%
A+++0,5%3,3%
A++21,3%4,2%
A+2,2%6,7%
A31,7%32,7%
B14,5%14,5%
C24,9%21,1%
D2,2%8,6%
E1,6%4,3%
F0,6%2,4%
G0,6%1,4%

Schoot Eindhoven

Deze verdeling gaat over de 87,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schoot vergeleken met Eindhoven
BouwperiodeStavenSchootEindhoven
vóór 194545,2%12,0%
1945–19643,2%19,7%
1965–19741,2%16,6%
1975–199125,4%18,8%
1992–20057,3%11,1%
2006–201417,7%8,4%
2015 en later0,1%13,5%

Schoot Eindhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 45,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schoot vergeleken met Eindhoven
WoningtypeStavenSchootEindhoven
Vrijstaand1,3%3,8%
Twee-onder-een-kap3,3%8,8%
Hoekwoning5,9%6,5%
Tussenwoning15,1%32,7%
Appartement74,3%48,2%
Onbekend type0,1%0,0%

Schoot Eindhoven

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
10,0%
CBS 2024
Installaties
152
7,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
592 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
58 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oud-Strijp

Alle buurten in Eindhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.