Groenpeil

Villapark in Eindhoven

Buurt in wijk De Laak, gemeente Eindhoven, postcodegebied 5611 en postcodegebied 5613. 2.475 inwoners in 1.177 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 841 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,6%.

Woningen
1.177
CBS 2025
Inwoners
2.475
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 616.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
66,1%
EP-Online, 841 gelabeld
Dekking energielabels
71,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Villapark
Labelverdeling Villapark
LabelAandeelWoningen
A+++6,8%57
A++1,1%9
A+2,6%22
A49,2%414
B6,4%54
C12,8%108
D5,8%49
E5,5%46
F5,4%45
G4,4%37
Totaal gelabeld100%841
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%640
A+++3,7%3.408
A++4,3%3.978
A+6,9%6.415
A32,7%30.399
B14,4%13.384
C20,9%19.468
D8,5%7.884
E4,2%3.940
F2,3%2.175
G1,4%1.259
Totaal gelabeld100%92.950
Energielabels Villapark vergeleken met Eindhoven
LabelStavenVillaparkEindhoven
A++++0,0%0,7%
A+++6,8%3,7%
A++1,1%4,3%
A+2,6%6,9%
A49,2%32,7%
B6,4%14,4%
C12,8%20,9%
D5,8%8,5%
E5,5%4,2%
F5,4%2,3%
G4,4%1,4%

Villapark Eindhoven

Deze verdeling gaat over de 71,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Villapark vergeleken met Eindhoven
BouwperiodeStavenVillaparkEindhoven
vóór 194536,4%12,0%
1945–19642,7%19,6%
1965–19740,0%16,5%
1975–19918,6%18,7%
1992–20050,7%11,1%
2006–201418,4%8,3%
2015 en later33,2%13,7%

Villapark Eindhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 36,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Villapark vergeleken met Eindhoven
WoningtypeStavenVillaparkEindhoven
Vrijstaand5,8%3,8%
Twee-onder-een-kap12,5%8,6%
Hoekwoning7,5%6,6%
Tussenwoning14,3%32,6%
Appartement59,9%48,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Villapark Eindhoven

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
166
14,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
576 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
39 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk De Laak

Alle buurten in Eindhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.