Groenpeil

Winkelcentrum in Eindhoven

Buurt in wijk Ontginning, gemeente Eindhoven, postcodegebied 5625. 680 inwoners in 475 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 327 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
475
CBS 2025
Inwoners
680
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 303.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
42,2%
EP-Online, 327 gelabeld
Dekking energielabels
68,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Winkelcentrum
Labelverdeling Winkelcentrum
LabelAandeelWoningen
A+2,8%9
A27,8%91
B11,6%38
C28,4%93
D18,3%60
E8,9%29
F0,9%3
G1,2%4
Totaal gelabeld100%327
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%604
A+++3,3%3.089
A++4,2%3.915
A+6,7%6.199
A32,7%30.217
B14,5%13.387
C21,1%19.546
D8,6%7.991
E4,3%4.005
F2,4%2.211
G1,4%1.269
Totaal gelabeld100%92.433
Energielabels Winkelcentrum vergeleken met Eindhoven
LabelStavenWinkelcentrumEindhoven
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,3%
A++0,0%4,2%
A+2,8%6,7%
A27,8%32,7%
B11,6%14,5%
C28,4%21,1%
D18,3%8,6%
E8,9%4,3%
F0,9%2,4%
G1,2%1,4%

Winkelcentrum Eindhoven

Deze verdeling gaat over de 68,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Winkelcentrum vergeleken met Eindhoven
BouwperiodeStavenWinkelcentrumEindhoven
vóór 19450,0%12,0%
1945–19640,0%19,7%
1965–19744,6%16,6%
1975–199163,6%18,8%
1992–20056,4%11,1%
2006–201425,4%8,4%
2015 en later0,0%13,5%

Winkelcentrum Eindhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 63,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Winkelcentrum vergeleken met Eindhoven
WoningtypeStavenWinkelcentrumEindhoven
Vrijstaand0,0%3,8%
Twee-onder-een-kap0,0%8,8%
Hoekwoning0,3%6,5%
Tussenwoning0,3%32,7%
Appartement99,4%48,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Winkelcentrum Eindhoven

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
2,0%
CBS 2024
Installaties
8
1,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
24 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Ontginning

Alle buurten in Eindhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.