Elburg
Gemeente Elburg in Gelderland, 23.903 inwoners en 9.841 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 9.841
- CBS 2025
- Inwoners
- 23.903
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 393.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 64,7%
- van 5.602 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 56,9%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 48 |
| A+++ | 4,0% | 222 |
| A++ | 1,9% | 105 |
| A+ | 5,6% | 311 |
| A | 37,1% | 2.080 |
| B | 15,4% | 861 |
| C | 19,1% | 1.070 |
| D | 7,1% | 396 |
| E | 3,9% | 219 |
| F | 2,2% | 124 |
| G | 3,0% | 166 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.602 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 48 | |
| A+++ | 4,0% | 222 | |
| A++ | 1,9% | 105 | |
| A+ | 5,6% | 311 | |
| A | 37,1% | 2.080 | |
| B | 15,4% | 861 | |
| C | 19,1% | 1.070 | |
| D | 7,1% | 396 | |
| E | 3,9% | 219 | |
| F | 2,2% | 124 | |
| G | 3,0% | 166 |
Deze verdeling gaat over de 56,9% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 5.602 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 6,9% | 384 | |
| 1945–1964 | 17,9% | 1.003 | |
| 1965–1974 | 22,0% | 1.233 | |
| 1975–1991 | 20,4% | 1.144 | |
| 1992–2005 | 14,6% | 817 | |
| 2006–2014 | 9,5% | 532 | |
| 2015 en later | 8,7% | 489 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 15,7% | 882 | |
| Twee-onder-een-kap | 23,1% | 1.292 | |
| Hoekwoning | 13,9% | 780 | |
| Tussenwoning | 32,7% | 1.831 | |
| Appartement | 14,4% | 804 | |
| Onbekend type | 0,2% | 13 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 4.730
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 19,4 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 48,1
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 128
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Elburg
17 buurten met voldoende data. 5 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Achterweg-De Dijkjes-Horstkamp | 483 | 96,5% | 76,6% |
| Binnenstad | 565 | 12,4% | 35,6% |
| Buitengebied Doornspijk Oost | 374 | 44,2% | 39,3% |
| Buitengebied Elburg Zuid | 70 | 40,9% | 31,4% |
| Doornspijk | 729 | 68,6% | 58,2% |
| Havengebied | 94 | 57,6% | 35,1% |
| Hoge Enk | 329 | 46,8% | 38,3% |
| Oostendorp | 698 | 57,9% | 51,0% |
| Oosthoek | 1.247 | 71,7% | 67,2% |
| Vossenakker-De Pal | 445 | 97,5% | 62,7% |
| Vrijheid | 1.030 | 68,1% | 66,1% |
| Wildemaet-Molendorp | 631 | 53,4% | 58,2% |
| ’t Harde Centrum | 1.017 | 55,5% | 57,2% |
| ’t Harde Noord | 115 | 68,7% | 58,3% |
| ’t Harde Oost | 514 | 69,3% | 66,0% |
| ’t Harde West | 950 | 66,3% | 61,8% |
| ’t Harde Zuid | 150 | 35,6% | 48,7% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Elburg
- Postcodegebied 8081 Elburg
- Postcodegebied 8082 Elburg
- Postcodegebied 8084 Elburg
- Postcodegebied 8085 Elburg
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 56,9% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.