Groenpeil

Vossenakker-De Pal in Elburg

Buurt in wijk Wijk 01 Elburg, gemeente Elburg, postcodegebied 8081 en postcodegebied 8082. 1.180 inwoners in 445 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 279 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,7%.

Woningen
445
CBS 2025
Inwoners
1.180
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 456.000
CBS 2025, gemeente € 393.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
97,5%
EP-Online, 279 gelabeld
Dekking energielabels
62,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vossenakker-De Pal
Labelverdeling Vossenakker-De Pal
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++1,1%3
A++1,1%3
A+8,2%23
A78,5%219
B8,2%23
C1,1%3
D0,4%1
F0,4%1
G0,7%2
Totaal gelabeld100%279
Ter vergelijking: gemeente Elburg
Ter vergelijking: gemeente Elburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%48
A+++4,0%222
A++1,9%105
A+5,6%311
A37,1%2.080
B15,4%861
C19,1%1.070
D7,1%396
E3,9%219
F2,2%124
G3,0%166
Totaal gelabeld100%5.602
Energielabels Vossenakker-De Pal vergeleken met Elburg
LabelStavenVossenakker-De PalElburg
A++++0,4%0,9%
A+++1,1%4,0%
A++1,1%1,9%
A+8,2%5,6%
A78,5%37,1%
B8,2%15,4%
C1,1%19,1%
D0,4%7,1%
E0,0%3,9%
F0,4%2,2%
G0,7%3,0%

Vossenakker-De Pal Elburg

Deze verdeling gaat over de 62,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vossenakker-De Pal vergeleken met Elburg
BouwperiodeStavenVossenakker-De PalElburg
vóór 19451,4%6,9%
1945–19640,0%17,9%
1965–19740,0%22,0%
1975–19911,4%20,4%
1992–200565,2%14,6%
2006–201425,1%9,5%
2015 en later6,8%8,7%

Vossenakker-De Pal Elburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 65,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vossenakker-De Pal vergeleken met Elburg
WoningtypeStavenVossenakker-De PalElburg
Vrijstaand11,1%15,7%
Twee-onder-een-kap32,6%23,1%
Hoekwoning3,2%13,9%
Tussenwoning28,7%32,7%
Appartement24,4%14,4%
Onbekend type0,0%0,2%

Vossenakker-De Pal Elburg

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
66,0%
CBS 2024
Installaties
90
20,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
401 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Elburg

Alle buurten in Elburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.