Groenpeil

Nieuw-Dordrecht-Centrum in Emmen

Buurt in wijk Wijk 05 Nieuw-Dordrecht, gemeente Emmen, postcodegebied 7885. 1.355 inwoners in 565 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 317 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
565
CBS 2025
Inwoners
1.355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 259.000
CBS 2025, gemeente € 265.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
40,7%
EP-Online, 317 gelabeld
Dekking energielabels
56,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nieuw-Dordrecht-Centrum
Labelverdeling Nieuw-Dordrecht-Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,6%2
A++0,6%2
A+0,3%1
A15,5%49
B23,3%74
C36,9%117
D9,8%31
E5,7%18
F3,8%12
G3,2%10
Totaal gelabeld100%317
Ter vergelijking: gemeente Emmen
Ter vergelijking: gemeente Emmen
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%454
A+++2,2%686
A++1,1%351
A+2,7%843
A29,3%9.209
B20,6%6.467
C25,6%8.059
D7,9%2.480
E4,0%1.255
F2,4%766
G2,7%850
Totaal gelabeld100%31.420
Energielabels Nieuw-Dordrecht-Centrum vergeleken met Emmen
LabelStavenNieuw-Dordrecht-CentrumEmmen
A++++0,3%1,4%
A+++0,6%2,2%
A++0,6%1,1%
A+0,3%2,7%
A15,5%29,3%
B23,3%20,6%
C36,9%25,6%
D9,8%7,9%
E5,7%4,0%
F3,8%2,4%
G3,2%2,7%

Nieuw-Dordrecht-Centrum Emmen

Deze verdeling gaat over de 56,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuw-Dordrecht-Centrum vergeleken met Emmen
BouwperiodeStavenNieuw-Dordrecht-CentrumEmmen
vóór 19459,5%7,2%
1945–196421,8%15,8%
1965–197424,6%20,6%
1975–199133,1%28,4%
1992–20059,8%16,3%
2006–20140,9%6,9%
2015 en later0,3%4,8%

Nieuw-Dordrecht-Centrum Emmen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 33,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nieuw-Dordrecht-Centrum vergeleken met Emmen
WoningtypeStavenNieuw-Dordrecht-CentrumEmmen
Vrijstaand33,4%19,5%
Twee-onder-een-kap33,4%24,3%
Hoekwoning7,6%6,3%
Tussenwoning25,6%23,5%
Appartement0,0%25,6%
Onbekend type0,0%0,8%

Nieuw-Dordrecht-Centrum Emmen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
174
30,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
753 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Nieuw-Dordrecht

Alle buurten in Emmen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.