Groenpeil

Vastenow in Emmen

Buurt in wijk Wijk 05 Nieuw-Dordrecht, gemeente Emmen, postcodegebied 7885. 205 inwoners in 78 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 30 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,8%.

Woningen
78
CBS 2025
Inwoners
205
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 393.000
CBS 2025, gemeente € 265.000
Koopwoningen
95,0%
CBS 2025
Label A of B
53,3%
EP-Online, 30 gelabeld
Dekking energielabels
38,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vastenow
Labelverdeling Vastenow
LabelAandeelWoningen
A++++6,7%2
A+++3,3%1
A10,0%3
B33,3%10
C20,0%6
D13,3%4
E3,3%1
G10,0%3
Totaal gelabeld100%30
Ter vergelijking: gemeente Emmen
Ter vergelijking: gemeente Emmen
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%461
A+++2,3%723
A++1,2%386
A+3,0%939
A29,3%9.300
B20,7%6.571
C25,6%8.127
D7,7%2.442
E4,0%1.260
F2,4%751
G2,6%831
Totaal gelabeld100%31.791
Energielabels Vastenow vergeleken met Emmen
LabelStavenVastenowEmmen
A++++6,7%1,5%
A+++3,3%2,3%
A++0,0%1,2%
A+0,0%3,0%
A10,0%29,3%
B33,3%20,7%
C20,0%25,6%
D13,3%7,7%
E3,3%4,0%
F0,0%2,4%
G10,0%2,6%

Vastenow Emmen

Deze verdeling gaat over de 38,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vastenow vergeleken met Emmen
BouwperiodeStavenVastenowEmmen
vóór 194543,3%7,1%
1945–196423,3%15,8%
1965–19740,0%20,8%
1975–19916,7%28,2%
1992–200520,0%16,1%
2006–20140,0%7,0%
2015 en later6,7%5,0%

Vastenow Emmen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 43,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vastenow vergeleken met Emmen
WoningtypeStavenVastenowEmmen
Vrijstaand70,0%19,3%
Twee-onder-een-kap30,0%24,0%
Hoekwoning0,0%6,7%
Tussenwoning0,0%23,6%
Appartement0,0%25,6%
Onbekend type0,0%0,8%

Vastenow Emmen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
31
39,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
211 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 05 Nieuw-Dordrecht

Alle buurten in Emmen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.