Groenpeil

Oude Gouw in Enkhuizen

Buurt in wijk Enkhuizen Noord, gemeente Enkhuizen, postcodegebied 1602. 2.715 inwoners in 1.292 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 796 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
1.292
CBS 2025
Inwoners
2.715
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 262.000
CBS 2025, gemeente € 332.000
Koopwoningen
49,0%
CBS 2025
Label A of B
64,7%
EP-Online, 796 gelabeld
Dekking energielabels
61,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oude Gouw
Labelverdeling Oude Gouw
LabelAandeelWoningen
A++0,3%2
A+1,0%8
A14,3%114
B49,1%391
C27,0%215
D6,8%54
E1,5%12
Totaal gelabeld100%796
Ter vergelijking: gemeente Enkhuizen
Ter vergelijking: gemeente Enkhuizen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%13
A+++2,8%155
A++0,9%50
A+2,9%159
A30,1%1.641
B24,0%1.304
C22,2%1.209
D6,2%335
E3,8%209
F3,1%170
G3,6%198
Totaal gelabeld100%5.443
Energielabels Oude Gouw vergeleken met Enkhuizen
LabelStavenOude GouwEnkhuizen
A++++0,0%0,2%
A+++0,0%2,8%
A++0,3%0,9%
A+1,0%2,9%
A14,3%30,1%
B49,1%24,0%
C27,0%22,2%
D6,8%6,2%
E1,5%3,8%
F0,0%3,1%
G0,0%3,6%

Oude Gouw Enkhuizen

Deze verdeling gaat over de 61,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oude Gouw vergeleken met Enkhuizen
BouwperiodeStavenOude GouwEnkhuizen
vóór 19450,0%18,7%
1945–19641,4%9,7%
1965–197478,1%15,3%
1975–19914,6%24,7%
1992–20058,3%16,1%
2006–20147,5%9,8%
2015 en later0,0%5,8%

Oude Gouw Enkhuizen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 78,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oude Gouw vergeleken met Enkhuizen
WoningtypeStavenOude GouwEnkhuizen
Vrijstaand1,6%10,3%
Twee-onder-een-kap18,7%19,0%
Hoekwoning5,4%8,3%
Tussenwoning38,9%28,2%
Appartement35,3%29,7%
Onbekend type0,0%4,4%

Oude Gouw Enkhuizen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
26,0%
CBS 2024
Installaties
246
19,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
748 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Enkhuizen Noord

Alle buurten in Enkhuizen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.