Groenpeil

City in Enschede

Buurt in wijk Wijk 00 Binnensingelgebied, gemeente Enschede, postcodegebied 7511 en postcodegebied 7514. 3.905 inwoners in 2.241 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.840 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
2.241
CBS 2025
Inwoners
3.905
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 226.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
8,0%
CBS 2025
Label A of B
59,9%
EP-Online, 1.840 gelabeld
Dekking energielabels
82,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling City
Labelverdeling City
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%8
A++1,8%33
A+3,4%63
A35,6%655
B18,7%344
C21,1%388
D7,8%143
E5,6%103
F1,8%34
G3,8%69
Totaal gelabeld100%1.840
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%456
A+++2,4%1.260
A++1,8%947
A+3,7%1.981
A30,3%16.103
B16,7%8.890
C25,0%13.318
D8,7%4.630
E5,0%2.666
F3,0%1.586
G2,6%1.374
Totaal gelabeld100%53.211
Energielabels City vergeleken met Enschede
LabelStavenCityEnschede
A++++0,0%0,9%
A+++0,4%2,4%
A++1,8%1,8%
A+3,4%3,7%
A35,6%30,3%
B18,7%16,7%
C21,1%25,0%
D7,8%8,7%
E5,6%5,0%
F1,8%3,0%
G3,8%2,6%

City Enschede

Deze verdeling gaat over de 82,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes City vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenCityEnschede
vóór 194515,3%15,1%
1945–196411,4%17,4%
1965–19740,4%16,2%
1975–199145,4%20,1%
1992–200513,2%14,4%
2006–20145,7%9,0%
2015 en later8,7%7,7%

City Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 45,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes City vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenCityEnschede
Vrijstaand0,1%7,1%
Twee-onder-een-kap0,1%17,4%
Hoekwoning0,5%7,5%
Tussenwoning2,8%22,6%
Appartement96,4%45,1%
Onbekend type0,0%0,3%

City Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
3,0%
CBS 2024
Installaties
31
1,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
129 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
39 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Binnensingelgebied

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.