Groenpeil

De Laares in Enschede

Buurt in wijk Wijk 00 Binnensingelgebied, gemeente Enschede, postcodegebied 7511 en postcodegebied 7514. 2.440 inwoners in 1.002 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 726 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
1.002
CBS 2025
Inwoners
2.440
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 364.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
79,2%
EP-Online, 726 gelabeld
Dekking energielabels
72,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Laares
Labelverdeling De Laares
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++5,0%36
A++0,7%5
A+5,6%41
A63,4%460
B4,4%32
C8,0%58
D4,0%29
E4,5%33
F2,1%15
G2,2%16
Totaal gelabeld100%726
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%456
A+++2,4%1.260
A++1,8%947
A+3,7%1.981
A30,3%16.103
B16,7%8.890
C25,0%13.318
D8,7%4.630
E5,0%2.666
F3,0%1.586
G2,6%1.374
Totaal gelabeld100%53.211
Energielabels De Laares vergeleken met Enschede
LabelStavenDe LaaresEnschede
A++++0,1%0,9%
A+++5,0%2,4%
A++0,7%1,8%
A+5,6%3,7%
A63,4%30,3%
B4,4%16,7%
C8,0%25,0%
D4,0%8,7%
E4,5%5,0%
F2,1%3,0%
G2,2%2,6%

De Laares Enschede

Deze verdeling gaat over de 72,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Laares vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenDe LaaresEnschede
vóór 194517,8%15,1%
1945–19642,9%17,4%
1965–19740,1%16,2%
1975–199114,9%20,1%
1992–20051,0%14,4%
2006–201443,3%9,0%
2015 en later20,1%7,7%

De Laares Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 43,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Laares vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenDe LaaresEnschede
Vrijstaand6,5%7,1%
Twee-onder-een-kap31,7%17,4%
Hoekwoning6,6%7,5%
Tussenwoning17,6%22,6%
Appartement37,6%45,1%
Onbekend type0,0%0,3%

De Laares Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
263
26,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
872 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Binnensingelgebied

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.