Groenpeil

Buitengebied Oene in Epe

Buurt in wijk Wijk 03 Oene, gemeente Epe, postcodegebied 8167. 895 inwoners in 308 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 137 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
308
CBS 2025
Inwoners
895
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 639.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
38,0%
EP-Online, 137 gelabeld
Dekking energielabels
44,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Oene
Labelverdeling Buitengebied Oene
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%2
A+++2,2%3
A+4,4%6
A21,9%30
B8,0%11
C16,8%23
D10,2%14
E11,7%16
F10,9%15
G12,4%17
Totaal gelabeld100%137
Ter vergelijking: gemeente Epe
Ter vergelijking: gemeente Epe
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%144
A+++4,3%417
A++1,3%131
A+2,2%214
A32,9%3.203
B15,0%1.457
C20,9%2.035
D8,7%849
E5,0%483
F3,9%380
G4,2%408
Totaal gelabeld100%9.721
Energielabels Buitengebied Oene vergeleken met Epe
LabelStavenBuitengebied OeneEpe
A++++1,5%1,5%
A+++2,2%4,3%
A++0,0%1,3%
A+4,4%2,2%
A21,9%32,9%
B8,0%15,0%
C16,8%20,9%
D10,2%8,7%
E11,7%5,0%
F10,9%3,9%
G12,4%4,2%

Buitengebied Oene Epe

Deze verdeling gaat over de 44,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Oene vergeleken met Epe
BouwperiodeStavenBuitengebied OeneEpe
vóór 194551,8%11,2%
1945–196419,0%14,8%
1965–19746,6%24,6%
1975–19915,1%23,4%
1992–20052,9%9,8%
2006–20148,8%9,2%
2015 en later5,8%7,1%

Buitengebied Oene Epe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 51,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Oene vergeleken met Epe
WoningtypeStavenBuitengebied OeneEpe
Vrijstaand76,6%24,4%
Twee-onder-een-kap12,4%16,7%
Hoekwoning3,6%7,7%
Tussenwoning7,3%24,3%
Appartement0,0%24,4%
Onbekend type0,0%2,5%

Buitengebied Oene Epe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
88
28,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
523 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Oene

Alle buurten in Epe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.