Groenpeil

Epe

Gemeente Epe in Gelderland, 33.469 inwoners en 15.005 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
15.005
CBS 2025
Inwoners
33.469
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 459.000
CBS 2025
Label A of B
57,8%
van 9.749 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
65,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Epe
Labelverdeling Epe
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%166
A+++4,5%443
A++1,4%137
A+2,2%216
A32,9%3.206
B15,0%1.463
C20,8%2.028
D8,6%836
E4,9%480
F3,8%375
G4,1%399
Totaal gelabeld100%9.749
Energielabels in Epe
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++1,7%166
A+++4,5%443
A++1,4%137
A+2,2%216
A32,9%3.206
B15,0%1.463
C20,8%2.028
D8,6%836
E4,9%480
F3,8%375
G4,1%399

Deze verdeling gaat over de 65,0% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 9.749 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Epe
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194511,1%1.087
1945–196414,7%1.434
1965–197424,5%2.389
1975–199123,3%2.270
1992–20059,8%955
2006–20149,0%877
2015 en later7,6%737

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Epe
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand24,2%2.364
Twee-onder-een-kap16,8%1.634
Hoekwoning7,9%767
Tussenwoning24,2%2.355
Appartement24,4%2.382
Onbekend type2,5%247

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
6.467
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
28,5 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
43,1
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
100
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Epe

28 buurten met voldoende data. 1 buurt heeft te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgt geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Berkenoord 135254,1%69,3%
Berkenoord 227298,5%98,9%
Buitengebied Emst69838,5%36,8%
Buitengebied Epe Noord27638,9%71,7%
Buitengebied Epe Oost52023,0%46,7%
Buitengebied Epe West39529,1%74,9%
Buitengebied Oene30839,0%44,2%
Buitengebied Vaassen65439,6%43,6%
Burgerenk47667,4%88,9%
Enkweg89544,7%73,7%
Epe Centrum93458,4%66,9%
Epe Noord60823,5%55,9%
Gildehoek30364,0%61,4%
Heggerenk80868,0%63,4%
Hoge Weerd64954,3%68,1%
Hogeland61946,5%60,1%
Kern Emst58768,8%58,4%
Kern Oene32867,2%53,0%
Klaarbeek43994,1%85,6%
Krugerstraat Noord27748,0%62,5%
Krugerstraat Zuid57070,6%81,8%
Kweekweg10720,0%46,7%
Oosterhof83266,4%70,8%
Vaassen Centrum53066,6%55,3%
Vegtelarij1.22258,9%65,6%
Vogelbuurt38959,2%76,9%
Vulcanus - de Pirk41780,2%58,0%
Woestijnweg53463,7%84,1%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Epe

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.