Groenpeil

Kern Emst in Epe

Buurt in wijk Wijk 01 Emst, gemeente Epe, postcodegebied 8166. 1.410 inwoners in 587 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 343 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,8%.

Woningen
587
CBS 2025
Inwoners
1.410
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 436.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
68,8%
EP-Online, 343 gelabeld
Dekking energielabels
58,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kern Emst
Labelverdeling Kern Emst
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,6%2
A++1,2%4
A+2,0%7
A46,4%159
B18,4%63
C12,0%41
D7,9%27
E3,8%13
F4,4%15
G3,2%11
Totaal gelabeld100%343
Ter vergelijking: gemeente Epe
Ter vergelijking: gemeente Epe
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%166
A+++4,5%443
A++1,4%137
A+2,2%216
A32,9%3.206
B15,0%1.463
C20,8%2.028
D8,6%836
E4,9%480
F3,8%375
G4,1%399
Totaal gelabeld100%9.749
Energielabels Kern Emst vergeleken met Epe
LabelStavenKern EmstEpe
A++++0,3%1,7%
A+++0,6%4,5%
A++1,2%1,4%
A+2,0%2,2%
A46,4%32,9%
B18,4%15,0%
C12,0%20,8%
D7,9%8,6%
E3,8%4,9%
F4,4%3,8%
G3,2%4,1%

Kern Emst Epe

Deze verdeling gaat over de 58,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Emst vergeleken met Epe
BouwperiodeStavenKern EmstEpe
vóór 19457,9%11,1%
1945–196422,7%14,7%
1965–197420,4%24,5%
1975–199113,7%23,3%
1992–200515,5%9,8%
2006–201418,7%9,0%
2015 en later1,2%7,6%

Kern Emst Epe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 22,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kern Emst vergeleken met Epe
WoningtypeStavenKern EmstEpe
Vrijstaand25,7%24,2%
Twee-onder-een-kap28,9%16,8%
Hoekwoning14,9%7,9%
Tussenwoning26,5%24,2%
Appartement4,1%24,4%
Onbekend type0,0%2,5%

Kern Emst Epe

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
196
33,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
709 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Emst

Alle buurten in Epe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.