Groenpeil

Banakkers 2 in Etten-Leur

Buurt in wijk Zuid woongebied, gemeente Etten-Leur, postcodegebied 4873. 535 inwoners in 292 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 205 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,0%.

Woningen
292
CBS 2025
Inwoners
535
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 348.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
59,0%
CBS 2025
Label A of B
66,8%
EP-Online, 205 gelabeld
Dekking energielabels
70,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Banakkers 2
Labelverdeling Banakkers 2
LabelAandeelWoningen
A+++2,0%4
A++2,4%5
A+26,3%54
A33,2%68
B2,9%6
C13,7%28
D8,3%17
E5,4%11
F2,9%6
G2,9%6
Totaal gelabeld100%205
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%122
A+++8,8%1.178
A++4,5%605
A+4,3%572
A29,7%3.995
B18,9%2.543
C22,2%2.983
D5,9%790
E2,6%345
F1,3%173
G1,1%147
Totaal gelabeld100%13.453
Energielabels Banakkers 2 vergeleken met Etten-Leur
LabelStavenBanakkers 2Etten-Leur
A++++0,0%0,9%
A+++2,0%8,8%
A++2,4%4,5%
A+26,3%4,3%
A33,2%29,7%
B2,9%18,9%
C13,7%22,2%
D8,3%5,9%
E5,4%2,6%
F2,9%1,3%
G2,9%1,1%

Banakkers 2 Etten-Leur

Deze verdeling gaat over de 70,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Banakkers 2 vergeleken met Etten-Leur
BouwperiodeStavenBanakkers 2Etten-Leur
vóór 19450,0%1,9%
1945–196429,3%9,7%
1965–19744,9%17,2%
1975–19911,0%24,5%
1992–200531,7%22,0%
2006–20140,5%12,1%
2015 en later32,7%12,7%

Banakkers 2 Etten-Leur

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 32,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Banakkers 2 vergeleken met Etten-Leur
WoningtypeStavenBanakkers 2Etten-Leur
Vrijstaand1,5%11,3%
Twee-onder-een-kap15,1%14,4%
Hoekwoning8,8%10,1%
Tussenwoning12,7%37,5%
Appartement62,0%26,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Banakkers 2 Etten-Leur

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
16,0%
CBS 2024
Installaties
32
11,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
146 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zuid woongebied

Alle buurten in Etten-Leur

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.