Groenpeil

Grauwe Polder 1 in Etten-Leur

Buurt in wijk Zuid woongebied, gemeente Etten-Leur, postcodegebied 4876. 1.180 inwoners in 566 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 320 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,0%.

Woningen
566
CBS 2025
Inwoners
1.180
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 350.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
38,4%
EP-Online, 320 gelabeld
Dekking energielabels
56,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Grauwe Polder 1
Labelverdeling Grauwe Polder 1
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%2
A+0,6%2
A24,1%77
B13,1%42
C45,3%145
D13,4%43
E1,9%6
F0,3%1
G0,6%2
Totaal gelabeld100%320
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%122
A+++8,8%1.178
A++4,5%605
A+4,3%572
A29,7%3.995
B18,9%2.543
C22,2%2.983
D5,9%790
E2,6%345
F1,3%173
G1,1%147
Totaal gelabeld100%13.453
Energielabels Grauwe Polder 1 vergeleken met Etten-Leur
LabelStavenGrauwe Polder 1Etten-Leur
A++++0,0%0,9%
A+++0,6%8,8%
A++0,0%4,5%
A+0,6%4,3%
A24,1%29,7%
B13,1%18,9%
C45,3%22,2%
D13,4%5,9%
E1,9%2,6%
F0,3%1,3%
G0,6%1,1%

Grauwe Polder 1 Etten-Leur

Deze verdeling gaat over de 56,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Grauwe Polder 1 vergeleken met Etten-Leur
BouwperiodeStavenGrauwe Polder 1Etten-Leur
vóór 19452,2%1,9%
1945–19641,3%9,7%
1965–197458,1%17,2%
1975–199115,0%24,5%
1992–20055,0%22,0%
2006–201417,8%12,1%
2015 en later0,6%12,7%

Grauwe Polder 1 Etten-Leur

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 58,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Grauwe Polder 1 vergeleken met Etten-Leur
WoningtypeStavenGrauwe Polder 1Etten-Leur
Vrijstaand6,3%11,3%
Twee-onder-een-kap15,6%14,4%
Hoekwoning5,0%10,1%
Tussenwoning49,1%37,5%
Appartement24,1%26,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Grauwe Polder 1 Etten-Leur

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
96
17,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
363 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zuid woongebied

Alle buurten in Etten-Leur

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.