Groenpeil

Noord 2 in Etten-Leur

Buurt in wijk Noord woongebied, gemeente Etten-Leur, postcodegebied 4871. 870 inwoners in 418 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 279 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,0%.

Woningen
418
CBS 2025
Inwoners
870
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 321.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
39,8%
EP-Online, 279 gelabeld
Dekking energielabels
66,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noord 2
Labelverdeling Noord 2
LabelAandeelWoningen
A++++3,6%10
A+++8,6%24
A++3,2%9
A+0,7%2
A15,8%44
B7,9%22
C36,6%102
D10,8%30
E7,5%21
F3,2%9
G2,2%6
Totaal gelabeld100%279
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%122
A+++8,8%1.178
A++4,5%605
A+4,3%572
A29,7%3.995
B18,9%2.543
C22,2%2.983
D5,9%790
E2,6%345
F1,3%173
G1,1%147
Totaal gelabeld100%13.453
Energielabels Noord 2 vergeleken met Etten-Leur
LabelStavenNoord 2Etten-Leur
A++++3,6%0,9%
A+++8,6%8,8%
A++3,2%4,5%
A+0,7%4,3%
A15,8%29,7%
B7,9%18,9%
C36,6%22,2%
D10,8%5,9%
E7,5%2,6%
F3,2%1,3%
G2,2%1,1%

Noord 2 Etten-Leur

Deze verdeling gaat over de 66,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noord 2 vergeleken met Etten-Leur
BouwperiodeStavenNoord 2Etten-Leur
vóór 194514,0%1,9%
1945–196417,9%9,7%
1965–197445,5%17,2%
1975–19911,1%24,5%
1992–20054,7%22,0%
2006–20142,2%12,1%
2015 en later14,7%12,7%

Noord 2 Etten-Leur

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 45,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noord 2 vergeleken met Etten-Leur
WoningtypeStavenNoord 2Etten-Leur
Vrijstaand5,0%11,3%
Twee-onder-een-kap8,2%14,4%
Hoekwoning10,4%10,1%
Tussenwoning42,3%37,5%
Appartement34,1%26,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Noord 2 Etten-Leur

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
70
16,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
353 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Noord woongebied

Alle buurten in Etten-Leur

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.