Groenpeil

Sander-Banken 4 in Etten-Leur

Buurt in wijk Noord woongebied, gemeente Etten-Leur, postcodegebied 4871 en postcodegebied 4874. 1.215 inwoners in 571 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 332 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,0%.

Woningen
571
CBS 2025
Inwoners
1.215
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 409.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
96,4%
EP-Online, 332 gelabeld
Dekking energielabels
58,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sander-Banken 4
Labelverdeling Sander-Banken 4
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%4
A++13,0%43
A+1,2%4
A49,7%165
B31,3%104
C3,6%12
Totaal gelabeld100%332
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%122
A+++8,8%1.178
A++4,5%605
A+4,3%572
A29,7%3.995
B18,9%2.543
C22,2%2.983
D5,9%790
E2,6%345
F1,3%173
G1,1%147
Totaal gelabeld100%13.453
Energielabels Sander-Banken 4 vergeleken met Etten-Leur
LabelStavenSander-Banken 4Etten-Leur
A++++0,0%0,9%
A+++1,2%8,8%
A++13,0%4,5%
A+1,2%4,3%
A49,7%29,7%
B31,3%18,9%
C3,6%22,2%
D0,0%5,9%
E0,0%2,6%
F0,0%1,3%
G0,0%1,1%

Sander-Banken 4 Etten-Leur

Deze verdeling gaat over de 58,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sander-Banken 4 vergeleken met Etten-Leur
BouwperiodeStavenSander-Banken 4Etten-Leur
vóór 19450,0%1,9%
1945–19640,0%9,7%
1965–19740,0%17,2%
1975–19910,0%24,5%
1992–200583,1%22,0%
2006–201416,9%12,1%
2015 en later0,0%12,7%

Sander-Banken 4 Etten-Leur

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 83,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sander-Banken 4 vergeleken met Etten-Leur
WoningtypeStavenSander-Banken 4Etten-Leur
Vrijstaand19,3%11,3%
Twee-onder-een-kap14,5%14,4%
Hoekwoning2,7%10,1%
Tussenwoning14,2%37,5%
Appartement49,4%26,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Sander-Banken 4 Etten-Leur

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
162
28,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
731 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Noord woongebied

Alle buurten in Etten-Leur

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.