Groenpeil

Raamsdonksveer in Geertruidenberg

Buurt in wijk Wijk 00 Raamsdonksveer, gemeente Geertruidenberg, postcodegebied 4941. 6.790 inwoners in 3.189 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.386 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,3%.

Woningen
3.189
CBS 2025
Inwoners
6.790
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 377.000
CBS 2025, gemeente € 364.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
67,6%
EP-Online, 2.386 gelabeld
Dekking energielabels
74,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Raamsdonksveer
Labelverdeling Raamsdonksveer
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%62
A+++4,1%99
A++0,5%13
A+1,0%24
A39,3%938
B20,0%477
C18,3%437
D5,2%124
E3,6%87
F2,6%61
G2,7%64
Totaal gelabeld100%2.386
Ter vergelijking: gemeente Geertruidenberg
Ter vergelijking: gemeente Geertruidenberg
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%71
A+++2,3%147
A++1,4%93
A+3,3%216
A37,2%2.410
B20,9%1.356
C20,8%1.349
D6,1%395
E3,2%210
F1,8%117
G1,8%115
Totaal gelabeld100%6.479
Energielabels Raamsdonksveer vergeleken met Geertruidenberg
LabelStavenRaamsdonksveerGeertruidenberg
A++++2,6%1,1%
A+++4,1%2,3%
A++0,5%1,4%
A+1,0%3,3%
A39,3%37,2%
B20,0%20,9%
C18,3%20,8%
D5,2%6,1%
E3,6%3,2%
F2,6%1,8%
G2,7%1,8%

Raamsdonksveer Geertruidenberg

Deze verdeling gaat over de 74,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Raamsdonksveer vergeleken met Geertruidenberg
BouwperiodeStavenRaamsdonksveerGeertruidenberg
vóór 194510,1%7,5%
1945–196417,9%12,3%
1965–197423,9%21,5%
1975–19919,9%27,6%
1992–200511,3%12,5%
2006–201419,9%13,9%
2015 en later7,0%4,6%

Raamsdonksveer Geertruidenberg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 23,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Raamsdonksveer vergeleken met Geertruidenberg
WoningtypeStavenRaamsdonksveerGeertruidenberg
Vrijstaand11,6%9,6%
Twee-onder-een-kap21,5%20,9%
Hoekwoning11,0%10,1%
Tussenwoning25,2%32,5%
Appartement30,7%26,9%
Onbekend type0,0%0,0%

Raamsdonksveer Geertruidenberg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
736
23,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.656 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
51
98 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Raamsdonksveer

Alle buurten in Geertruidenberg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.