Postcodegebied 4941 Geertruidenberg
Postcodegebied 4941 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Geertruidenberg, gemeente Geertruidenberg. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 4941 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.914
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 383.838
- CBS 2025
- Label A of B
- 67,6%
- EP-Online, 2.914 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 80
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 64 |
| A+++ | 3,5% | 103 |
| A++ | 0,5% | 16 |
| A+ | 1,0% | 30 |
| A | 39,1% | 1.138 |
| B | 21,2% | 619 |
| C | 19,8% | 578 |
| D | 5,0% | 146 |
| E | 3,1% | 89 |
| F | 2,1% | 61 |
| G | 2,4% | 70 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.914 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 64 | |
| A+++ | 3,5% | 103 | |
| A++ | 0,5% | 16 | |
| A+ | 1,0% | 30 | |
| A | 39,1% | 1.138 | |
| B | 21,2% | 619 | |
| C | 19,8% | 578 | |
| D | 5,0% | 146 | |
| E | 3,1% | 89 | |
| F | 2,1% | 61 | |
| G | 2,4% | 70 |
Deze verdeling gaat over 2.914 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 8,7% | 254 | |
| 1945–1964 | 14,2% | 413 | |
| 1965–1974 | 23,3% | 679 | |
| 1975–1991 | 20,9% | 608 | |
| 1992–2005 | 9,2% | 268 | |
| 2006–2014 | 17,9% | 522 | |
| 2015 en later | 5,8% | 170 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 4941
- Hooipolder en De Hoeven 2.378 woningen
- Raamsdonksveer 3.189 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.