Groenpeil

Milsbeek in Gennep

Buurt in wijk Wijk 00 Milsbeek, gemeente Gennep, postcodegebied 6596. 2.190 inwoners in 1.011 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 678 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
1.011
CBS 2025
Inwoners
2.190
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 419.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
64,0%
EP-Online, 678 gelabeld
Dekking energielabels
67,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Milsbeek
Labelverdeling Milsbeek
LabelAandeelWoningen
A++++6,0%41
A+++10,3%70
A++4,1%28
A+2,2%15
A27,3%185
B14,0%95
C21,7%147
D6,6%45
E3,8%26
F2,2%15
G1,6%11
Totaal gelabeld100%678
Ter vergelijking: gemeente Gennep
Ter vergelijking: gemeente Gennep
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%98
A+++3,8%209
A++3,0%167
A+3,4%187
A28,5%1.566
B13,8%757
C26,8%1.476
D10,4%575
E3,9%216
F2,8%153
G1,8%99
Totaal gelabeld100%5.503
Energielabels Milsbeek vergeleken met Gennep
LabelStavenMilsbeekGennep
A++++6,0%1,8%
A+++10,3%3,8%
A++4,1%3,0%
A+2,2%3,4%
A27,3%28,5%
B14,0%13,8%
C21,7%26,8%
D6,6%10,4%
E3,8%3,9%
F2,2%2,8%
G1,6%1,8%

Milsbeek Gennep

Deze verdeling gaat over de 67,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Milsbeek vergeleken met Gennep
BouwperiodeStavenMilsbeekGennep
vóór 19452,4%5,5%
1945–196415,8%13,4%
1965–197422,9%15,6%
1975–199120,2%36,3%
1992–200512,2%8,4%
2006–20145,3%12,3%
2015 en later21,2%8,6%

Milsbeek Gennep

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 22,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Milsbeek vergeleken met Gennep
WoningtypeStavenMilsbeekGennep
Vrijstaand32,2%18,9%
Twee-onder-een-kap30,4%23,5%
Hoekwoning7,7%8,8%
Tussenwoning18,7%18,2%
Appartement11,1%17,4%
Onbekend type0,0%13,3%

Milsbeek Gennep

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
412
40,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.780 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Milsbeek

Alle buurten in Gennep

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.