Postcodegebied 6596 Gennep
Postcodegebied 6596 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Gennep, gemeente Gennep. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6596 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 781
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 461.520
- CBS 2025
- Label A of B
- 59,7%
- EP-Online, 781 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 9
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 5,4% | 42 |
| A+++ | 9,0% | 70 |
| A++ | 3,6% | 28 |
| A+ | 2,3% | 18 |
| A | 26,1% | 204 |
| B | 13,3% | 104 |
| C | 22,5% | 176 |
| D | 7,3% | 57 |
| E | 4,6% | 36 |
| F | 3,1% | 24 |
| G | 2,8% | 22 |
| Totaal gelabeld | 100% | 781 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 5,4% | 42 | |
| A+++ | 9,0% | 70 | |
| A++ | 3,6% | 28 | |
| A+ | 2,3% | 18 | |
| A | 26,1% | 204 | |
| B | 13,3% | 104 | |
| C | 22,5% | 176 | |
| D | 7,3% | 57 | |
| E | 4,6% | 36 | |
| F | 3,1% | 24 | |
| G | 2,8% | 22 |
Deze verdeling gaat over 781 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,5% | 27 | |
| 1945–1964 | 17,5% | 137 | |
| 1965–1974 | 23,6% | 184 | |
| 1975–1991 | 20,0% | 156 | |
| 1992–2005 | 11,0% | 86 | |
| 2006–2014 | 5,8% | 45 | |
| 2015 en later | 18,7% | 146 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6596
- Bloemenstraat-Zwarteweg 119 woningen
- Milsbeek 1.011 woningen
- Sprokkelveld 161 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.