Groenpeil

Grote Spie in Gilze en Rijen

Buurt in wijk Rijen, gemeente Gilze en Rijen, postcodegebied 5121. 160 inwoners in 72 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 40 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 87,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,1%.

Woningen
72
CBS 2025
Inwoners
160
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 849.000
CBS 2025, gemeente € 388.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
87,5%
EP-Online, 40 gelabeld
Dekking energielabels
55,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Grote Spie
Labelverdeling Grote Spie
LabelAandeelWoningen
A+5,0%2
A45,0%18
B37,5%15
C2,5%1
D2,5%1
F5,0%2
G2,5%1
Totaal gelabeld100%40
Ter vergelijking: gemeente Gilze en Rijen
Ter vergelijking: gemeente Gilze en Rijen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%60
A+++6,3%460
A++1,2%90
A+3,4%253
A36,6%2.693
B16,8%1.233
C22,8%1.676
D5,8%423
E2,7%197
F1,7%128
G1,9%138
Totaal gelabeld100%7.351
Energielabels Grote Spie vergeleken met Gilze en Rijen
LabelStavenGrote SpieGilze en Rijen
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%6,3%
A++0,0%1,2%
A+5,0%3,4%
A45,0%36,6%
B37,5%16,8%
C2,5%22,8%
D2,5%5,8%
E0,0%2,7%
F5,0%1,7%
G2,5%1,9%

Grote Spie Gilze en Rijen

Deze verdeling gaat over de 55,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Grote Spie vergeleken met Gilze en Rijen
BouwperiodeStavenGrote SpieGilze en Rijen
vóór 19457,5%6,3%
1945–19642,5%14,7%
1965–19742,5%20,1%
1975–19910,0%24,2%
1992–200587,5%12,6%
2006–20140,0%14,0%
2015 en later0,0%8,1%

Grote Spie Gilze en Rijen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 87,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Grote Spie vergeleken met Gilze en Rijen
WoningtypeStavenGrote SpieGilze en Rijen
Vrijstaand97,5%14,3%
Twee-onder-een-kap2,5%21,7%
Hoekwoning0,0%11,1%
Tussenwoning0,0%31,0%
Appartement0,0%21,7%
Onbekend type0,0%0,3%

Grote Spie Gilze en Rijen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
22
30,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
126 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Rijen

Alle buurten in Gilze en Rijen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.