Paarse Strook in Gilze en Rijen
Buurt in wijk Rijen, gemeente Gilze en Rijen, postcodegebied 5121 en postcodegebied 5122. 150 inwoners in 52 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 23 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 91,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,1%.
- Woningen
- 52
- CBS 2025
- Inwoners
- 150
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 540.000
- CBS 2025, gemeente € 388.000
- Koopwoningen
- 98,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 91,3%
- EP-Online, 23 gelabeld
- Dekking energielabels
- 44,2%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 34,8% | 8 |
| A+ | 4,3% | 1 |
| A | 39,1% | 9 |
| B | 13,0% | 3 |
| C | 4,3% | 1 |
| G | 4,3% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 23 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,8% | 60 |
| A+++ | 6,3% | 460 |
| A++ | 1,2% | 90 |
| A+ | 3,4% | 253 |
| A | 36,6% | 2.693 |
| B | 16,8% | 1.233 |
| C | 22,8% | 1.676 |
| D | 5,8% | 423 |
| E | 2,7% | 197 |
| F | 1,7% | 128 |
| G | 1,9% | 138 |
| Totaal gelabeld | 100% | 7.351 |
| Label | Staven | Paarse Strook | Gilze en Rijen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 0,8% | |
| A+++ | 34,8% | 6,3% | |
| A++ | 0,0% | 1,2% | |
| A+ | 4,3% | 3,4% | |
| A | 39,1% | 36,6% | |
| B | 13,0% | 16,8% | |
| C | 4,3% | 22,8% | |
| D | 0,0% | 5,8% | |
| E | 0,0% | 2,7% | |
| F | 0,0% | 1,7% | |
| G | 4,3% | 1,9% |
Paarse Strook Gilze en Rijen
Deze verdeling gaat over de 44,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Paarse Strook | Gilze en Rijen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 13,0% | 6,3% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 14,7% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 20,1% | |
| 1975–1991 | 8,7% | 24,2% | |
| 1992–2005 | 26,1% | 12,6% | |
| 2006–2014 | 17,4% | 14,0% | |
| 2015 en later | 34,8% | 8,1% |
Paarse Strook Gilze en Rijen
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Recente bouw
Grootste groep in deze buurt: 34,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.
Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Paarse Strook | Gilze en Rijen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 47,8% | 14,3% | |
| Twee-onder-een-kap | 4,3% | 21,7% | |
| Hoekwoning | 8,7% | 11,1% | |
| Tussenwoning | 21,7% | 31,0% | |
| Appartement | 17,4% | 21,7% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,3% |
Paarse Strook Gilze en Rijen
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS 2022
- Installaties
- 16
- 30,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 94 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Rijen
- Buitengebied Noord Rijen 52 woningen
- Centrumgebied Oost Rijen 840 woningen
- Centrumgebied West Rijen 738 woningen
- Grote Spie 72 woningen
- Rijen Zuid 482 woningen
- Schildersbuurt 726 woningen
- Vijf Eiken 1.569 woningen
- Vliegende Vennen 1.251 woningen
- Wolfsweide 1.678 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 44,2% (23 van 52 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.