Groenpeil

Achthuizen woonkern in Goeree-Overflakkee

Buurt in wijk Achthuizen, gemeente Goeree-Overflakkee, postcodegebied 3256. 745 inwoners in 374 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 267 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 36,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,6%.

Woningen
374
CBS 2025
Inwoners
745
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 270.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
36,7%
EP-Online, 267 gelabeld
Dekking energielabels
71,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Achthuizen woonkern
Labelverdeling Achthuizen woonkern
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%9
A+++0,4%1
A+0,4%1
A25,1%67
B7,5%20
C30,0%80
D16,5%44
E6,4%17
F6,0%16
G4,5%12
Totaal gelabeld100%267
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%442
A+++3,8%648
A++1,5%257
A+2,6%437
A28,8%4.863
B14,3%2.410
C23,8%4.017
D8,7%1.477
E5,3%899
F4,1%697
G4,4%747
Totaal gelabeld100%16.894
Energielabels Achthuizen woonkern vergeleken met Goeree-Overflakkee
LabelStavenAchthuizen woonkernGoeree-Overflakkee
A++++3,4%2,6%
A+++0,4%3,8%
A++0,0%1,5%
A+0,4%2,6%
A25,1%28,8%
B7,5%14,3%
C30,0%23,8%
D16,5%8,7%
E6,4%5,3%
F6,0%4,1%
G4,5%4,4%

Achthuizen woonkern Goeree-Overflakkee

Deze verdeling gaat over de 71,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Achthuizen woonkern vergeleken met Goeree-Overflakkee
BouwperiodeStavenAchthuizen woonkernGoeree-Overflakkee
vóór 194513,9%14,0%
1945–196422,8%14,5%
1965–197427,7%14,7%
1975–199118,0%20,7%
1992–200510,9%10,8%
2006–20141,1%12,4%
2015 en later5,6%12,9%

Achthuizen woonkern Goeree-Overflakkee

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 27,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Achthuizen woonkern vergeleken met Goeree-Overflakkee
WoningtypeStavenAchthuizen woonkernGoeree-Overflakkee
Vrijstaand17,6%16,2%
Twee-onder-een-kap15,4%16,7%
Hoekwoning17,6%11,2%
Tussenwoning36,7%30,1%
Appartement12,7%16,6%
Onbekend type0,0%9,2%

Achthuizen woonkern Goeree-Overflakkee

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
146
39,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
561 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Achthuizen

Alle buurten in Goeree-Overflakkee

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.