Groenpeil

Goeree-Overflakkee

Gemeente Goeree-Overflakkee in Zuid-Holland, 52.185 inwoners en 22.997 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
22.997
CBS 2025
Inwoners
52.185
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 371.000
CBS 2025
Label A of B
54,0%
van 17.035 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
74,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Goeree-Overflakkee
Labelverdeling Goeree-Overflakkee
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%443
A+++4,2%708
A++1,6%267
A+2,8%470
A28,6%4.869
B14,3%2.438
C23,7%4.045
D8,7%1.482
E5,2%890
F4,0%684
G4,3%739
Totaal gelabeld100%17.035
Energielabels in Goeree-Overflakkee
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++2,6%443
A+++4,2%708
A++1,6%267
A+2,8%470
A28,6%4.869
B14,3%2.438
C23,7%4.045
D8,7%1.482
E5,2%890
F4,0%684
G4,3%739

Deze verdeling gaat over de 74,1% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 17.035 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Goeree-Overflakkee
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194514,0%2.380
1945–196414,4%2.460
1965–197414,7%2.503
1975–199120,6%3.517
1992–200510,8%1.837
2006–201412,1%2.062
2015 en later13,4%2.276

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Goeree-Overflakkee
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand16,2%2.765
Twee-onder-een-kap16,5%2.817
Hoekwoning11,3%1.926
Tussenwoning29,9%5.093
Appartement16,8%2.861
Onbekend type9,2%1.573

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
11.850
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
46,8 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
51,5
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
227
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Goeree-Overflakkee

42 buurten met voldoende data. 16 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Achthuizen buitengebied15746,1%48,4%
Achthuizen woonkern37437,2%71,1%
Den Bommel buitengebied15223,3%39,5%
Den Bommel woonkern58647,4%71,3%
Dirksland centrum89847,2%68,7%
Dirksland industriegebied14456,0%58,3%
Dirksland noord64137,3%62,4%
Dirksland zuid80188,9%52,8%
Goedereede buitengebied11144,9%44,1%
Goedereede havenhoofd11542,6%53,0%
Goedereede woonkern80662,0%59,4%
Herkingen woonkern49238,1%83,7%
Melissant buitengebied13557,4%74,8%
Melissant woonkern80248,7%61,2%
Middelharnis Nieuw Zeeland18385,9%54,1%
Middelharnis bomenbuurt93447,5%80,5%
Middelharnis buitengebied16089,4%88,8%
Middelharnis centrum74434,7%59,3%
Middelharnis prinsenkwartier63351,4%67,9%
Middelharnis westplaat84089,9%80,0%
Nieuwe-Tonge buitengebied10137,8%36,6%
Nieuwe-Tonge woonkern92251,7%84,2%
Ooltgensplaat woonkern1.01744,4%67,7%
Ouddorp buitengebied63538,9%48,2%
Ouddorp centrum61452,4%63,7%
Ouddorp noord71446,9%68,6%
Ouddorp oude nieuwlandseweg10252,3%100,0%
Ouddorp zuid57883,7%52,1%
Oude-Tonge buitengebied15954,4%56,6%
Oude-Tonge centrum79552,4%80,3%
Oude-Tonge planetenbuurt59872,0%67,6%
Oude-Tonge prinsessenbuurt handelskade76753,1%77,3%
Sommelsdijk bloemenbuurt83441,1%79,9%
Sommelsdijk buitengebied10084,2%38,0%
Sommelsdijk centrum58128,9%57,8%
Sommelsdijk vogelbuurt oost80574,1%60,4%
Sommelsdijk vogelbuurt west56056,5%60,7%
Sommelsdijk westplaat63689,6%71,1%
Stad aan 't Haringvliet buitengebied7270,8%66,7%
Stad aan 't Haringvliet woonkern64243,1%71,2%
Stellendam centrum62955,4%53,4%
Stellendam west92343,6%75,5%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Goeree-Overflakkee

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.