Groenpeil

Middelharnis westplaat in Goeree-Overflakkee

Buurt in wijk Middelharnis, gemeente Goeree-Overflakkee, postcodegebied 3241. 2.405 inwoners in 840 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 672 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 89,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
840
CBS 2025
Inwoners
2.405
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 433.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
89,9%
EP-Online, 672 gelabeld
Dekking energielabels
80,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Middelharnis westplaat
Labelverdeling Middelharnis westplaat
LabelAandeelWoningen
A++++13,4%90
A+++11,5%77
A++1,8%12
A+3,1%21
A54,8%368
B5,4%36
C3,0%20
D1,2%8
E1,5%10
F1,9%13
G2,5%17
Totaal gelabeld100%672
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%443
A+++4,2%708
A++1,6%267
A+2,8%470
A28,6%4.869
B14,3%2.438
C23,7%4.045
D8,7%1.482
E5,2%890
F4,0%684
G4,3%739
Totaal gelabeld100%17.035
Energielabels Middelharnis westplaat vergeleken met Goeree-Overflakkee
LabelStavenMiddelharnis westplaatGoeree-Overflakkee
A++++13,4%2,6%
A+++11,5%4,2%
A++1,8%1,6%
A+3,1%2,8%
A54,8%28,6%
B5,4%14,3%
C3,0%23,7%
D1,2%8,7%
E1,5%5,2%
F1,9%4,0%
G2,5%4,3%

Middelharnis westplaat Goeree-Overflakkee

Deze verdeling gaat over de 80,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Middelharnis westplaat vergeleken met Goeree-Overflakkee
BouwperiodeStavenMiddelharnis westplaatGoeree-Overflakkee
vóór 19458,3%14,0%
1945–19641,2%14,4%
1965–19741,2%14,7%
1975–19912,4%20,6%
1992–200512,2%10,8%
2006–201442,4%12,1%
2015 en later32,3%13,4%

Middelharnis westplaat Goeree-Overflakkee

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 42,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Middelharnis westplaat vergeleken met Goeree-Overflakkee
WoningtypeStavenMiddelharnis westplaatGoeree-Overflakkee
Vrijstaand5,5%16,2%
Twee-onder-een-kap20,7%16,5%
Hoekwoning6,8%11,3%
Tussenwoning34,8%29,9%
Appartement32,1%16,8%
Onbekend type0,0%9,2%

Middelharnis westplaat Goeree-Overflakkee

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
372
44,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.313 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
31 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Middelharnis

Alle buurten in Goeree-Overflakkee

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.