Groenpeil

Sommelsdijk vogelbuurt west in Goeree-Overflakkee

Buurt in wijk Sommelsdijk, gemeente Goeree-Overflakkee, postcodegebied 3245. 1.305 inwoners in 560 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 340 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
560
CBS 2025
Inwoners
1.305
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 324.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
56,5%
EP-Online, 340 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Sommelsdijk vogelbuurt west
Labelverdeling Sommelsdijk vogelbuurt west
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%2
A++0,6%2
A19,7%67
B35,6%121
C39,7%135
D3,5%12
E0,3%1
Totaal gelabeld100%340
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
Ter vergelijking: gemeente Goeree-Overflakkee
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%443
A+++4,2%708
A++1,6%267
A+2,8%470
A28,6%4.869
B14,3%2.438
C23,7%4.045
D8,7%1.482
E5,2%890
F4,0%684
G4,3%739
Totaal gelabeld100%17.035
Energielabels Sommelsdijk vogelbuurt west vergeleken met Goeree-Overflakkee
LabelStavenSommelsdijk vogelbuurt westGoeree-Overflakkee
A++++0,0%2,6%
A+++0,6%4,2%
A++0,6%1,6%
A+0,0%2,8%
A19,7%28,6%
B35,6%14,3%
C39,7%23,7%
D3,5%8,7%
E0,3%5,2%
F0,0%4,0%
G0,0%4,3%

Sommelsdijk vogelbuurt west Goeree-Overflakkee

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Sommelsdijk vogelbuurt west vergeleken met Goeree-Overflakkee
BouwperiodeStavenSommelsdijk vogelbuurt westGoeree-Overflakkee
vóór 19450,3%14,0%
1945–19640,0%14,4%
1965–19740,0%14,7%
1975–199199,7%20,6%
1992–20050,0%10,8%
2006–20140,0%12,1%
2015 en later0,0%13,4%

Sommelsdijk vogelbuurt west Goeree-Overflakkee

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Sommelsdijk vogelbuurt west vergeleken met Goeree-Overflakkee
WoningtypeStavenSommelsdijk vogelbuurt westGoeree-Overflakkee
Vrijstaand7,4%16,2%
Twee-onder-een-kap15,6%16,5%
Hoekwoning14,4%11,3%
Tussenwoning40,3%29,9%
Appartement22,4%16,8%
Onbekend type0,0%9,2%

Sommelsdijk vogelbuurt west Goeree-Overflakkee

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
257
45,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
862 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Sommelsdijk

Alle buurten in Goeree-Overflakkee

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.