Groenpeil

Burgemeesters in Goirle

Buurt in wijk Wijk 07 't Ven, gemeente Goirle, postcodegebied 5051. 755 inwoners in 299 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 172 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,4%.

Woningen
299
CBS 2025
Inwoners
755
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 434.000
CBS 2025, gemeente € 442.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
39,5%
EP-Online, 172 gelabeld
Dekking energielabels
57,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Burgemeesters
Labelverdeling Burgemeesters
LabelAandeelWoningen
A++0,6%1
A30,8%53
B8,1%14
C23,8%41
D11,0%19
E12,8%22
F7,6%13
G5,2%9
Totaal gelabeld100%172
Ter vergelijking: gemeente Goirle
Ter vergelijking: gemeente Goirle
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%90
A+++6,6%456
A++2,9%198
A+3,6%249
A33,7%2.314
B16,3%1.123
C22,3%1.530
D6,5%448
E2,9%201
F2,1%141
G1,8%125
Totaal gelabeld100%6.875
Energielabels Burgemeesters vergeleken met Goirle
LabelStavenBurgemeestersGoirle
A++++0,0%1,3%
A+++0,0%6,6%
A++0,6%2,9%
A+0,0%3,6%
A30,8%33,7%
B8,1%16,3%
C23,8%22,3%
D11,0%6,5%
E12,8%2,9%
F7,6%2,1%
G5,2%1,8%

Burgemeesters Goirle

Deze verdeling gaat over de 57,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Burgemeesters vergeleken met Goirle
BouwperiodeStavenBurgemeestersGoirle
vóór 194518,6%6,2%
1945–196467,4%10,0%
1965–19744,7%15,9%
1975–19918,7%31,8%
1992–20050,0%13,3%
2006–20140,6%12,7%
2015 en later0,0%10,2%

Burgemeesters Goirle

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 67,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Burgemeesters vergeleken met Goirle
WoningtypeStavenBurgemeestersGoirle
Vrijstaand15,7%13,7%
Twee-onder-een-kap42,4%22,5%
Hoekwoning19,8%11,1%
Tussenwoning18,6%30,7%
Appartement3,5%22,0%

Burgemeesters Goirle

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
73
24,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
328 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 't Ven

Alle buurten in Goirle

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.